Що робити при зміїному укусі.

Більшість змій атакує людини тільки в тому випадку, коли вони не встигають ухилитися від спілкування з ним. Змії прагнуть сховатися без бою і як можна швидше. Тому, відправляючись в місцевість, де їх багато, не нехтуйте хорошою захисної взуттям, гучним тупанням, ворушінням трави перед собою за допомогою палиці і тому подібним заходам. Але якщо вас все ж вкусили, необхідно знати правила надання першої допомоги.
Вам знадобиться
  • - йод або зеленка;
  • - розчин марганцевокислого калію;
  • - бинт;
  • - новокаїн;
  • - одноразові шприци ;
  • - матеріал для виготовлення иммобилизуют шини.
Інструкція
1
Постарайтеся з'ясувати у потерпілого, як виглядала укусив його змія. Поки він намагається згадати форму голови, забарвлення, розмір і наявність плям, він заспокоїться, а ви зможете приступити до надання першої допомоги. Знання про те, як виглядало плазун, допоможуть при виборі антидоту у лікарні.
2
Негайно відсмокчіть з ранки отруту. Це потрібно зробити протягом 10 хвилин після укусу. Не затримуйте отрута в порожнині рота і відразу ж спльовують його. Обов'язково прополощіть рот кілька разів після проведення процедури.
3
Якщо є можливість, використовуйте для полоскання слабкий розчин марганцевокислого калію. Не можна відсмоктувати отруту, якщо в порожнині рота є свіжі ранки, роздратування або подряпини. В іншому, кількість отрути, що потрапляє в організм через слизові, занадто мало, щоб заподіяти серйозну шкоду відсмоктувати.
4
Ні в якому разі не накладайте джгут на пошкоджену кінцівку. Це призводить до застою рідини, виникнення більш важких набряків і прискореного омертвіння тканин через тривале взаємодії з зміїною отрутою. В результаті потерпілий отримує важкий шок від отруєння продуктами розпаду білків.
5
Після відсмоктування отрути змастіть ранку йодом або зеленкою і накладіть чисту пов'язку. У міру збільшення набряку ослабляйте її, щоб не допустити пережимания судин.
6
иммобилизуют пошкоджену кінцівку. Руку можна прибинтувати до тіла, ногу - до іншої ноги. Також рекомендується накладати шини, як при переломі.
7
Постраждалого слід укласти і забезпечити спокій. Положення повинно бути таким, щоб при транспортуванні місце укусу знаходилося нижче області серця. Чим менше людина буде рухатися, тим краще.
8
Після цього доставте укушенного до лікарні. Там йому введуть сироватку зі зміїним антидотом і приймуть всі необхідні заходи для усунення наслідків ураження отрутою.
9
Не намагайтеся самостійно вводити сироватку, якщо не володієте достатньою кваліфікацією. Ліки можуть викликати важкі алергічні реакції, тому що містить чужорідний білок. Іноді наслідки анафілактичного шоку можуть стати для потерпілого більш серйозною загрозою, ніж отрута змії.
10
Якщо ви знаєте, що не зможете потрапити в лікарню в найближчі кілька годин, можна зробити новокаїнову блокаду укушенной області. Поставте кілька уколів малими дозами навколо потерпілого ділянки. Не забувайте, що на новокаїн у потерпілого теж може бути алергія.
11
Ще один спосіб локалізувати місце укусу - накапати в ранку судинозвужувальні краплі, наприклад, краплі для носа. Але цього не варто робити, якщо ви потрапите в лікарню через півгодини. Локалізуючі кошти будуть обмежувати роботу зміїної сироватки та антидоту.
12
Давайте потерпілому рясне пиття. Ні в якому разі не можна приймати алкоголь.
13
Припікання рани не принесе ніякої користі. Як правило, зуби змії проникають в плоть набагато глибше, ніж уражаються тканини при температурному впливі. На місці припікання утворюється струп, під яким пошкоджені отрутою клітини розпадаються в прискореному темпі.
Корисна порада
Якщо вас вкусила змія, не панікуйте. За статистикою, приблизно половина укусів здійснюється неотруйними зміями. Ще 40% - не смертельно отруйними різновидами.