Як облаштувати свою пасіку.

Мед - це цінний продукт, що містить комплекс корисних речовин, необхідних для здоров'я людини. Щоб мати своє ласощі, недостатньо поставити вулики. Необхідно дотримуватися основні принципи розміщення пасіки, правила її облаштування та утримання.
Вам знадобиться
  • - інструмент для огляду вуликів;
  • - інструмент для нагромадження рамок і наващіванія;
  • - інвентар для відкачки меду;
  • - інвентар для дезінфекції;
  • - інвентар для переробки воску;
  • - інвентар, що застосовується в період роїння;
  • - оснастка для підгодівлі бджіл;
  • - пасечная візок .
Інструкція
1
Оберіть місце для пасіки. Головна умова, яка впливає на вибір місця - це близькість медоносів. Для прибуткової пасіки бажано розташування квітучих рослин в радіусі 2-3 км. Це можуть бути лісові галявини, поля, плодові дерева або чагарники і луки з різнотрав'ям. Щоб бджоли знаходили нектар в різний час, буде потрібно вулики перевозити до медозбору 2-3 рази на рік.
2
Розрахуйте кількості вуликів. Територія під пасіку вибирається з урахуванням кількості бджолиних сімей. Беручи до уваги, що на одну сім'ю потрібно 30-40 квадратних метрів, визначте можливу кількість вуликів, яке ви можете розмістити. Передбачте додаткове місце для будиночків, якщо ви захочете розширити пасіку.
3
Подумайте про господарських будівлях. Облаштовуйте пасіку у відповідності зі своїми можливостями, оскільки навіть для маленького господарства необхідні не тільки вулики, але й підсобні будівлі: сховище для інвентарю, зимівник бджіл, місце для відкачки меду і ремонтних робіт. Встановіть маленький будиночок з вікнами на пасіку в тіні. Подбайте про те, щоб двері та вікна щільно прилягали до косяків - інакше бджоли будуть заважати вашій роботі. Тут ви зможете готувати на плиті сироп, сортувати віск, роздруковувати на столі стільники і т.д. Окремо зберігайте готовий мед, цукор, порожні ємності, запасні рамки, інвентар та інші предмети.
4
Поставте вулики на відстані 3-4 м один від одного в ряду і 4-6 м між рядами. При обмеженості території, розташуйте їх по одному з відстанню 1 м. Щоб бджоли в тісноті не плутали свої будинки, офарблюйте їх у різні кольори, льотки і мостки робіть різної форми і розвертайте в протилежні сторони. Для продовження світлового дня розташовуйте льотки на схід, південний схід або південь. Передбачте під'їзд автомобіля до вуликів, якщо ви будете перевозити пасіку на медозбір.
5
Щоб пасіка була захищена від вітру і прогрівалася сонцем, розташуйте її на схилі - це вбереже вулики від холоду. Якщо місцевість рівнинна, зробіть живопліт з ялинок і чагарнику з боку переважаючих вітрів. Використовувати для живоплоту можна і інші рослини: глід, жовту акацію, рябинник, іргу. Вони не завадять і в спекотний день, оскільки створять затінення вуликів.
6
Запасіть інвентар. Незалежно від розмірів пасіки потрібно багато інвентарю. Запасіться відразу пасечной стамескою, захисною сіткою, димарем, медогонкою і декількома запасними вуликами. Купуйте обладнання по мірі потреби, але не користуйтеся інвентарем сусідів - так передаються захворювання.
Зверніть увагу
Посадіть кущі котовника лимонного - його листям слід натирати внутрішні прищепні дошки для упіймання рою і внутрішні стінки вулика при посадці рою. Пам'ятайте в руках кілька листочків перед оглядом бджолиних сімей - це не буде зайвим.
Корисна порада
У бджоли кольоровий зір, але вона відрізняє не всі фарби. Комаха плутає червоне і чорне, але розрізняє біле і безліч відтінків жовтого і синього кольору. Використовуйте тільки ці кольори при фарбуванні вуликів.