Як вибрати воланчик для бадмінтону. xnj jpyjxftn wdtn e djkfyxbrjd.

Бадмінтон - улюблена гра мільйонів. А бадминтонний воланчик, безсумнівно, один з найдавніших спортивних снарядів. Зображення гри в м'яч з пір'ям були знайдені на стінах ацтекських міст і храмів инка. До того ж волан - найшвидший спортивний снаряд. Його швидкість може досягати 365 км/год. Саме тому, до вибору волана треба підходити дуже ретельно.
Інструкція
1
Волан дуже чутливий снаряд, і його характеристики виміряються з аптекарської точністю. Зміна ваги всього чи на 0,1 грама збільшує дальність польоту на півметра.
2
воланчиків бувають двох типів: пластикові та пір'яні. Пір'яні - дуже чутливі, у них більш висока швидкість польоту і крута траєкторія зниження. Гра пір'яними воланами вимагає високої сили кистьового руху. Тому вони, в першу чергу, призначені для професіоналів і гравців високого класу. На всіх змаганнях грають тільки пір'яними воланчиками.
3
Характерна особливість пір'яних воланів - їх недовговічність. За час гри професіонали можуть зіпсувати дві-три упаковки. Часто для того, щоб змінити швидкісні якості снаряда, гравці заламують або загинають пір'я. Тож у підсумку гра цими воланами обходиться в пристойну суму грошей.
4
Вага пір'яного волана близько 5 грам. Виготовляють такі волани з гусячого пір'я. Їх має бути рівно 16. Головка волана повинна бути з пробки високої якості, вона обтягається тонкої натуральної шкірою. Пір'я вклеюють по окружності головки і обв'язують нитками. Нитки теж повинні бути проклеєні.
5
Кінчики пір'я можуть мати різну форму. Закруглені пір'я роблять спуск волана більш пологим, а політ дальнім. Це значить, що у гравця більше шансів послати снаряд в аут. Волани з гострими кінчиками оперення летять швидше, траєкторія спуску більш крута.
6
Біля кришки на тубі є цифри, що позначають швидкість волана. Фірма Yonex, найбільший виробник інвентарю для бадмінтону, використовує цифри від 1 до 5. Чим більше цифра, тим вище швидкість.
7
Не дивуйтеся, побачивши на упаковці цифри від 75 до 79. Так позначають швидкість інші серйозні виробники. Цей індекс просто дорівнює вазі волана в англійських гранах. Чим важче воланчик, тим швидше він летить.
8
Іноді на упаковці позначають вага і в метричних одиницях від 4,74 до 5,05 грам. Часто на тубах з високоякісними пір'яними воланами вказують температурні умови їх застосування. Це недивно, адже перо - натуральний матеріал, і при різній температурі і вологості повітря поводитиметься по-різному.
9
Фірма Yonex додатково позначає якість продукції в назві серії. Наприклад, серія Aerosensa має в назві індекси від 10 до 50. Чим вище індекс, тим більше високої якості снаряд перед вами.
10
Зрідка на ринку зустрічаються волани, в серії яких індекс починається з 0, наприклад, Aerosensa 05. У цій серії головка виготовляється з штучної або комбінованої пробки. А на оперення йдуть не гусяче пір'я, а перо качки ЦАГІ. Такі волани мають досить високу якість, але коштують помітно дешевше, що робить їх придатними для аматорських ігор.
11
Пластикові волани більше підходять для любителів. У них більш передбачувана траєкторія польоту, нижче швидкість, а обробка такого волана не вимагає значних зусиль при роботі пензлем. Не забувайте, саме травма зап'ястя - найпоширеніше пошкодження у початківців гравців.
12
Пластикові волани коштують дорожче, ніж пір'яні, але служать значно довше, тому в результаті обходяться дешевше. Головне, не мисліть їх в руці під час гри, щоб не деформувати спідницю.
13
Швидкість пластикових воланів позначається кольором стрічки навколо головки. Зелений колір - повільні, синім кольором позначаються середньошвидкісні волани і червоним - швидкі. Такого ж кольору повинна бути і кришка упаковки. Yonex випускає також волани зі світло-зеленою смужкою - дуже повільні. Ними краще грати початківцям на перших заняттях, коли техніка удару тільки ставиться.
14
Волани можуть мати білу і жовту забарвлення. Жовтими воланами зручніше грати при тьмяному освітленні і на високих швидкостях.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ygK5C9QTClA
Зверніть увагу
Не зберігайте ракетки і волани разом, у них різні вимоги до режиму зберігання.
Корисна порада
Основні виробники воланів: YONEX, ASHAWAY, TRONEX, BABOLAT, VICTOR, FUKUDA. Кращі в світі пластикові волани випускає фірма YONEX. Пір'яні волани потрібно зберігати при температурі близько 12 градусів і високої вологості, щоб вони не пересихали і не втрачали пружність. З цієї ж причини їх не можна зберігати дуже довго.