Які заходи безпеки потрібно дотримуватися при сходженні на гору.

Краще гір можуть бути тільки гори. Причини, що тягнуть в общем-то серйозних дорослих людей високо до сяючих піках, можуть бути самі різні. І хоча недосвідченого новачка без підготовки ніхто не випустить на схил, вам варто знати найелементарніші правила безпеки при сходженні в горах.
Вам знадобиться
  • - каска;
  • - альпіністське спорядження;
  • - сонцезахисні окуляри;
  • - трекінговий взуття і «кішки»;
  • - альпеншток і трекінгові палки;
  • - сонцезахисні окуляри.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до підйому на схил, уважно огляньте місцевість. При плануванні переходу ви повинні намітити приблизний маршрут руху, позначити складні ділянки, місця можливих каменепадів і осипів і місця їх обходу.
2
Перевірте наявність і працездатність страхувальної техніки, стан взуття, альпенштоків і трекінгових палиць.
3
Ніколи не приступайте до сходження на схил при низької хмарності, в густому тумані, під час снігопаду, в темряві і при сильному вітрі. Не рекомендується приступати до сходження відразу після дощу, оскільки в цей час поверхню схилу просякнута вологою і нестійка.
4
Камені, а також гнилі та повалені дерева, трапляються на шляху, переступаєте. Наступати на них не можна.
5
Рухаючись по нестійкий лежачим камінню, по слизьких і мокрим схилах, на крутих спусках використовуйте страховку. Зв'язка повинна складатися з трьох-чотирьох чоловік. Це дозволяє забезпечити безпеку окремого учасника і не сковує рухи.
6
Скельні ділянки проходите в касках, для страховки використовуйте альпенштоки.
7
На скельних схилах безпечніше рухатися по ребру скелі. Уникайте русла струмків, промоїни, контрфорси і будь-які ділянки місцевості, де може статися осип або каменепад.
8
Схили з дрібною осипом проходите змійкою, намагаючись не викликати осипання породи. На схилах з великої і середньої осипом не варто користуватися для страховки альпенштоками. Ви можете зрушити великий камінь, який стане причиною обвалу або каменепаду.
9
Все осипние схили особливо небезпечні після дощів або снігопадів. Великі та середні осипи проходите дуже обережно, пробуючи ногою навіть самі, здавалося б, надійні камені.
10
лісистості-трав'янисті слони особливо небезпечні тим, що їх рельєф важко проглядається, на шляху можуть бути непомічені ями, промоїни, камені і повалені дерева. Коротка трава небезпечна після дощу, оскільки стає дуже слизькою.
11
На трав'янистих схилах завжди використовуйте альпенштоки і трекінгові палки. Рухайтеся на відстані один від одного, щоб впав не збив з ніг своїх товаришів. В особливо складних місцях варто влаштовувати перила з мотузок.
12
Найбільш небезпечними для проходження є скельно-плиткові схили. Рух по похилій плиті особливо небезпечно після дощу. У суху погоду такі ділянки проходять по черзі з посиленою страховкою.
13
При сходженні по сніжно-льодовим ділянкам обов'язково вдягайте черевики з кішками і користуйтеся альпенштоками. Долати такі схили краще вранці, коли наст найбільш міцний.
14
Рух по сніжних схилах завжди здійснюється в зв'язці. Той, хто йде попереду людина, має змінюватися через певні проміжки часу, так як тропление по насту забирає багато сил. Сніжно-льодові схили краще долати в лоб.
15
При підйомі на велику висоту завжди потроюється Акліматизаційні стоянки, щоб ваш організм встигав пристосуватися до зміни атмосферного тиску.
16
Обов'язковий аксесуар в горах - сонячні окуляри з високим ступенем захисту. Отримати сильний опік сітківки очей на засніженому схилі можна за дві-три хвилини при яскравому сонці.
Зверніть увагу
Високогірні сходження можливі тільки після серйозного інструктажу, хорошої підготовки і в супроводі досвідченого інструктора.