Як вибирати безперебійні джерела живлення.

Придбання джерела безперебійного живлення може істотно продовжити життя домашнім побутовим приладам, страждаючим від стрибків напруги. Але найбільшу користь ІБП може принести при роботі на комп'ютері, забезпечуючи можливість зберегти документи та інші дані, над якими користувач трудився багато годин.
Інструкція
1
Розрахуйте потужність необхідного вам джерела безперебійного живлення. Робити це потрібно виходячи з сумарної потужності всього обладнання, яке ви збираєтеся підключати до ДБЖ. Якщо вона виявиться більше, ніж потужність ДБЖ, то останній не витримає навантаження і відмовиться працювати, що може, наприклад, спричинити втрату важливих даних на комп'ютері. Тому розраховувати потужність джерела безперебійного живлення варто із значним запасом, який повинен становити щонайменше 15-20% або більше.
2
Віддавайте перевагу таким пристроям, з яких можна виймати акумулятор. Не всі ІБП володіють можливістю заміни елементів живлення, проте така можливість є важливою, особливо для тих людей, хто хоче заощадити. Адже якщо замінити акумулятор в джерелі безперебійного живлення не можна, то через кілька років доведеться придбавати чергову модель самого ДБЖ, вартість якого значно вище вартості нової батареї.
3
Керуйтеся при покупці якістю електропостачання в вашому домі. Якщо світло гасне не надто часто і не відбувається серйозних стрибків напруги в мережі, краще вибрати ДБЖ оффлайнового типу, який прекрасно впорається в підтриманням техніки в робочому стані в перебігу декількох хвилин, поки ви будете завершувати роботу. А для нестабільних електромереж з частими стрибками підійде ІБП лінійно-інтерактивного типу, який контролює рівень напруги, підвищуючи або знижуючи його до необхідного значення.
4
Вибирайте ІБП від відомого виробника. Їх продукція проходить більш ретельну перевірку якості, ніж аналоги, виготовлені дрібними фірмами. Крім того, великі бренди зазвичай пропонують своїм клієнтам технічну підтримку на час експлуатації їх ІБП, а також мають власні сервісні майстерні, які займаються лагодженням обладнання.
Відключення електроенергії само по собі неприємно, але при виконанні важливої роботи на комп'ютері може стати просто катастрофою, т. К. Губиться виконана, але не збережена робота. Ноутбуки в цьому сенсі мають перевагу перед настільним комп'ютером - в них є вбудована батарея. Для ПК також придумали рішення - ІБП - джерело безперебійного живлення.
Джерело безперебійного живлення для комп'ютера потрібен для коректного завершення програм і збереження важливих даних користувачем при аварійному відключенні живлення. ДБЖ не розрахований на довгострокове живлення комп'ютера. Час роботи складає в середньому 15 хвилин, чого цілком вистачає, щоб все закрити і зберегти. Для більш довгої роботи потрібні потужні акумулятори, що робить пристрій дуже громіздким і дорогим. Залежно від принципу роботи ДБЖ діляться на три типи: - резервні ДБЖ; - лінійно-інтерактивні ДБЖ; - ДБЖ з подвійним перетворенням. При покупці такого пристрою слід пам'ятати, що потужність ДБЖ позначається в вольт-амперах - ВА, а потужність підключаються пристроїв в ватах - Вт Для перекладу однієї величини в іншу потрібно кількість ВА помножити на коефіцієнт 0,7 і вийдуть вати. Наприклад потужність ДБЖ 1000 ВА помножити на 0,7 - вийде 700 Вт Отже, враховуючи необхідний запас по потужності, до такого ІБП можна підключати навантаження до 500 Вт При виборі ДБЖ також варто звернути увагу на час автономної роботи при повному навантаженні, наявність захисту від короткого замикання в мережі і підключеному пристрої, можливість заміни батарей, наявність дисплея і яка інформація на ньому відображається.

Резервні ДБЖ

При пропажі напруги в мережі або сильному падінні напруги резервний ДБЖ перемикається на акумулятори. Час перемикання становить менше 10 мілісекунд, що цілком достатньо для безперебійної роботи комп'ютера. Через можливість перемикання ДБЖ на живлення від акумуляторів при скачках напруги, перед ним бажано включати мережевий стабілізатор, це істотно продовжить термін служби акумуляторів. Резервні джерела живлення є найпоширенішим типом ІБП, т.к. відносно дешеві, мають високий ККД і низький рівень шуму. Час автономної роботи складає від 5 до 10-15 хвилин і залежить від потужності підключається. Тому купувати пристрій необхідно з 20-30% запасом по потужності.

Лінійно-інтерактивні ДБЖ

Джерела безперебійного живлення цього типу мають у своєму складі стабілізатор напруги, тому мають перевагу перед попередніми, але також і коштують істотно дорожче. Такі пристрої переключаються на живлення від батарей тільки при повному відключенні електрики, тому батареї служать набагато довше. Також вони більш економічні, мають більший час автономної роботи - до 20 хвилин, більш високий захист підключаються. Недоліки - висока ціна і шум від вентилятора охолодження стабілізатора.

ДБЖ з подвійним перетворенням напруги

Це найскладніші й дорогі пристрої. Принцип роботи полягає в перетворенні змінного струму в постійний і потім знову в змінний. На виході виходить ідеальна синусоїда і напруга рівно 220 вольт. Акумулятори підключені постійно, тому ці ДБЖ мають нульовий час перемикання. Призначені для живлення дорогої техніки, серверних станцій та комп'ютерних мереж, що не допускають навіть короткочасної зупинки роботи. Недоліки - дуже висока вартість, низький ККД, велике тепловиділення, підвищений шум.