Як єгиптяни ставилися до кішок.

Кішки - улюблені домашні вихованці людини. А приручили їх ще в Давньому Єгипті, більше п'яти тисяч років тому. У ті часи єгиптяни не просто любили кішок. Вони глибоко шанували їх і вважали священними тваринами.
Інструкція
1
Історики вважають, що таке трепетне ставлення до кішок в Єгипті цілком закономірно. Країна була аграрною, люди вирощували зерно, запаси якого треба було захищати від посягань гризунів. Тому й кішки, які винищували мишей і щурів, були в особливій пошані.
2
Так чи інакше, але вусатих вихованців древні єгиптяни дійсно цінували дуже високо. Про це говорить той факт, що богиню радості, материнства і родючості Бастет вони зображували саме як кішку. Та й верховний бог сонця Ра часом виступав в образі рудого кота, який валить змія Апопа.
3
У знаменитому храмі кішок в місті Бубастісе щовесни урочисто відзначали свято на честь богині Бастет. Неподалік від культової споруди археологи виявили величезне кладовище кішок. Цих тварин муміфікували і навіть ховали в спеціальних гробницях. А разом з деякими померлими улюбленцями дбайливі господарі клали мишей, щоб в потойбічному світі їх вихованці не страждали від голоду.
4
Джерела донесли до наших днів дивовижні свідоцтва трепетного ставлення древніх єгиптян до кішок. Наприклад, той, хто смів вбити це священна тварина, неминуче повинен був бути страчений. Коли вусатий улюбленець відходив в інший світ, вся сім'я носила по ньому траур, люди навіть збривали брови.
5
Давньогрецький історик Геродот писав, що господарі кидаються в обійми вогнем будинку, щоб врятувати своїх вихованців, що перебувають там. Траплялися навіть поразки в битвах з-за культу кішок. Так, в битві в 525 році перси, наступаючи на єгиптян, використовували кішок в якості своєрідного живого щита. В результаті єгиптяни не посміли стріляти і зазнали поразки.
6
Любов до кішок в Давньому Єгипті була настільки сильною, що цих тварин заборонялося вивозити з країни. Торговці і мандрівники, втім, робили це потайки. У результаті в Європі з'явилися перші довгошерсті породи кішок.