Як намалювати колодязь. малюємо олівцем колодязь.

Як і будь-який об'єкт, малюнок колодязя складатиметься з геометричних фігур, в даному випадку - об'ємних тел. В основу малюнка ляжуть циліндр, куб або паралелепіпед, залежно від предмета.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу, простий олівець, ластик.
Інструкція
1
Якщо ви малюєте пейзаж з колодязем по пам'яті, придумуючи картину, то виберіть форму і матеріал, з якого буде ваше пристосування для витягання води. Колодязь може бути прямокутної і кубічної форми, зроблений з дерева, у формі зрубу. Круглі дерев'яні колодязі - досить рідкісне явище. Круглої форми ці об'єкти можуть бути, в основному, з каменю. Вибравши форму, матеріал і його місце розташування, приступайте до наброску.
2
Для того щоб намалювати круглий колодязь, спочатку намалюйте циліндр. Для цього проведіть серединну вертикальну лінію. Знизу і зверху обмежте її горизонтальними лініями. На цих лініях відзначте рівну відстань від центру, від осі циліндра. На них побудуйте овали - підстава і «жерло» колодязя.
3
Далі з'єднайте між собою ці овали по краях, утворивши циліндр. Після цього намалюйте верхній отвір колодязя, повторивши форму зовнішнього овалу. Потім видаліть всі допоміжні лінії гумкою і намітьте оформлення колодязя. Він може складатися з каменів, склеєних за допомогою цементу, викладений з цегли та ін.
4
Малюючи колодязь у формі куба або паралелепіпеда, почніть виконувати начерк з найближчою стінки, побудувавши квадрат (прямокутник) в перспективі. Далі від нього побудуйте лінії в перспективі, що утворюють інші сторони. Зітріть ластиком невидимі частини, потім приступайте до оформлення. Спочатку намітьте напрям колод. Вони повинні бути розташовані в перспективі. Далі, за бажанням (якщо малюєте по пам'яті), намітьте на кутах колодязя перехрещення колод і прорисуйте їх. Колоди можуть бути як круглі, так і прямокутні (бруси).
5
Практично кожен колодязь має дах. Для того щоб її намалювати, намітьте спочатку її загальні форми. Вона може бути круглої, у формі даху будиночка та ін. Прямокутну дах потрібно також малювати в перспективі, круглу створюйте за принципом побудови конуса (він схожий з циліндром). Кожна дах повинен стояти на двох або чотирьох опорах, прямокутних або круглих.
6
Далі намалюйте обертову вісь у вигляді циліндра, розташованого горизонтально, і досить витягнутого. Від цієї осі виведіть у бік ручку, що нагадує випрямлену букву «Z». За бажанням можете додати відро на ланцюзі, що стоїть поруч або на колодязі.