Як відремонтувати двигун на ВАЗ 2110. Як перевірити справність паливного насоса ваз 2110.

Двигуни сімейства ВАЗ-2110-2112 мають однакову конструкцію і способи усунення несправностей. Процес складання, розбирання і ремонту цілком доступний для автолюбителя зі стажем і досвідом ремонту вітчизняних авто. Для більшості ремонтних операцій потрібно всього лише стандартний набір інструментів і докладні інструкції з проведення робіт по двигуну.
Вам знадобиться
  • - стандартний набір інструментів;
  • - тестер (мультиметр);
  • - запасні частини
Інструкція
1
Якщо стартер не провертає коленвал при пуску двигуна, перевірте напругу на клемах і залишкову ємність АКБ. Якщо батарея розряджена, обіжміть клеми, зачистите її контакти і змастіть їх технічним вазеліном, замініть акумулятор малим струмом. При необхідності замініть його. Також перевірте легкість провертання коленвала і шківів генератора і водяного насоса. Несправні деталі замініть новими. Огляньте шестерні муфти стартера і зуби вінця маховика. Якщо вони зношені, поставте новий стартер або маховик.
2
Якщо все це не допомагає, перевірте справність тягового реле стартера, тестером продзвоните і заміряйте опір на ділянці ланцюга між акумулятором і стартером. Несправні дроти і тягове реле замініть. Перевірте працездатність стартера, його колектора, щіток, якоря, що утримує обмотки і муфти вільного ходу.
3
Якщо при роботі стартера чути сильний сторонній шум, перевірте кріплення самого стартера, магніту всередині нього, знос втулок і шийок валу. Перевірте також зуби вінця маховика на предмет їх зносу. При необхідності закріпіть стартер і магніт всередині нього належним чином або замініть ці деталі. Маховик з зношеними зубами поміняйте в зборі.
4
Якщо стартер справний, але двигун не пускається, перевірте працездатність АКБ так, як це вказано вище. Продзвоните ланцюг від АКБ до комутатора. За допомогою вольтметра переконайтеся в справності датчика Холла. Після цього спробуйте замінити комутатор на завідомо справний, щоб переконатися, що причина поломки не в ньому. Якщо це не допоможе, перевірте високовольтні дроти на обрив, виміряйте опір резистора, огляньте ротор і кришку трамблера на предмет прогарів. Потім перевірте правильність під'єднання високовольтних проводів до модуля або котушці запалювання. Після цього переконайтеся, що міжелектродний зазор свічок запалювання в нормі.
5
Перевірте збіг міток на коленвале і на распредвали, щоб переконатися в правильності установки фаз газорозподілу. Відрегулюйте кут випередження запалювання. Потім послідовно проведіть діагностику блоку управління двигуном, датчика положення коленвала, датчика температури охолоджуючої рідини, регулятора холостого ходу. Перевірте систему харчування: наявність бензину в баку, засміченість фільтрів, шлангів та магістралей, працездатність паливного насоса. В карбюраторному двигуні перевірте справність карбюратора.
6
При утрудненому пуску двигуна перевірте тиск бензину, створюваного паливним насосом. Також перевірте всю систему живлення так, як це було зазначено раніше. Переконайтеся, що бензин ніде не підтікає. Карбюраторний двигун спробуйте запустити, підкачав бензин в поплавковою камеру за допомогою ручного насоса підкачки.
7
При нестійкій роботі двигуна перевірте справність свічок запалювання і стан зазору між їх електродами. Перевірте високовольтні дроти, правильність регулювань фаз газорозподілу і кута випередження запалювання. Також переконайтеся в справності комутатора, блоку управління мотором, датчика положення коленвала і регулятора холостого ходу. На карбюраторних двигунах перевірте роботу карбюратора, засміченість його жиклеров, справність електромагнітного клапана. Крім того, з'ясуйте герметичність випускної системи і перевірте датчик кисню.
З різних причин: у одних - через брак грошових коштів, у інших - з любові поколупатися в нутрощах мотора, але так чи інакше, час від часу у автовласників з'являється бажання відремонтувати двигун самостійно.
Вам знадобиться
  • - набір слюсарного інструменту.
Інструкція
1
Коли ненажерливість двигуна відносно моторного масла долає гранично допустимі норми, настає момент проведення його відновного капітального ремонту.
2
З цією метою двигун витягується з підкапотного простору і поміщається на слюсарний верстак, де розбирається повністю.
3
В першу чергу з нього демонтується все навісне обладнання: водяний насос, стартер, генератор, карбюратор і бензонасос (якщо є), впускний і випускний колектори, переривник-розподільник системи запалювання.
4
Далі знімається кришка клапанів і шестерня приводу распредвала.
5
Після викручування десяти болтів демонтується розподільний вал ГРМ і «рокера».
6
Відкрутивши ще десять болтів, з двигуна знімається головка блоку циліндрів, після чого він перевертається і встановлюється картером вгору.
7
Тепер з нього знімається за допомогою знімача передній шків, а також механізм зчеплення і маховик.
8
Звільнивши від кріплення піддон, передню і задню кришки вони видаляються з мотора, і з блоку циліндрів витягуються деталі кривошипно-шатунного механізму.
9
Закінчивши з розбиранням двигуна, всі деталі ретельно миються і дефектів, після чого приймається рішення про їх подальшу придатність або заміні новими запчастинами.
10
Блок циліндрів і коленвал доставляються в майстерню по расточке зазначених деталей, де майстер після замірів видасть рекомендації з придбання поршневий групи і вкладишів ремонтного розміру.
11
Поки основні деталі знаходяться в роботі у розточувальника, власними силами в гаражі здійснюється ремонт головки блоку циліндрів. Чи не ній притираються клапана і змінюються сальники.
12
Отримавши з майстерні розточені під ремонтні розміри блок циліндрів і коленвал, починається збірка мотора. Робота здійснюється в зворотній послідовності, описаної вище.