Як розраховується частка від продажів.

Розрахунок показників ефективності виробництва здійснюється для оцінки господарської діяльності підприємства. Зокрема, розраховується прибуток від продажів і її частка у виручці від реалізації (тобто, рентабельність) і визначаються фактори, що вплинули на її величину.
Інструкція
1
Визначте прибуток від продажів організації за потрібний період. Для цього з суми виручки від реалізації товарів, робіт, послуг (без ПДВ, акцизів та інших платежів) відніміть суму собівартості реалізованої продукції (без комерційних і управлінських витрат). Візьміть дані для аналізу з бухгалтерської звітності фірми. Сума виручки від реалізації продукції (без податків) відображається у рядку 010 «Звіту про прибутки і збитки», а собівартість - у рядку 020.
2
Обчисліть частку від продажів у виручці підприємства. Вона розраховується дуже просто: поділіть розраховану суму прибутку на виручку від реалізації продукції, робіт і послуг. Отриманий показник називається рентабельністю продажів. Він відображає дохід компанії на кожен зароблений карбованець.
3
Проведіть порівняльний аналіз рентабельності продажів, розрахувавши коефіцієнти за попередній період, за аналогічний період минулого року і за плановою виручці і собівартості. Виявити фактори, які вплинули на рентабельність. До основних відносяться обсяг продажів, асортимент реалізованої продукції, її собівартість і ціна реалізації. Для порівняння використовуються періоди рівної тривалості.
4
Визначте вплив обсягу продажів на прибуток, для цього прибуток попереднього періоду помножте на зміну обсягу продажів за аналізований період.
5
Розрахуйте прибуток аналізованого періоду на основі цін і собівартості попереднього періоду, а прибуток попереднього періоду - на основі змін в обсязі реалізації. Щоб визначити вплив асортименту продажів на величину прибутку, порівняйте отримані цифри.
6
Щоб визначити вплив зміни собівартості на прибуток, зіставте собівартість реалізації продукції аналізованого періоду з витратами попереднього періоду, перерахованими на зміну обсягу продажів.
7
Зіставте обсяг продажів аналізованого періоду, вираженого в цінах аналізованого і попереднього періодів для визначення впливу цін реалізації продукції, робіт, послуг на зміну прибутку. Вихідні дані і розрахунки оформите у вигляді таблиці.
Кожен продавець має вдалі і не дуже дні. Іноді ви можете укласти жодної угоди через те, що продаєте занадто дорого або занадто дешево. Вкрай важливо вести статистику реалізації вашої продукції. Це дуже допоможе в процвітанні вашої компанії
Вам знадобиться
  • - Розрахунок середнього обсягу продажів;
  • - облік кількості клієнтів;
  • - аналіз діяльності конкурентів.
Інструкція
1
Порахуйте торішню кількість виручених грошей і поділіть його на число проведених продажів (всі виписані рахунки, замовлення, контакти). Якщо ви не знаєте дані цифри, так як тільки приступили до продажів, поцікавтеся про це у тих, хто має досвід в даній області і працює в ній кілька років. При відсутності і таких даних приступайте до самостійних підрахунками. Аналіз потрібно проводити в міру накопичення коштів.
2
Подивіться по отриманий середній обсяг продажів. Якщо даний показник буде вище необхідної позначки, то клієнтів вам знадобиться менше, а якщо нижче середнього, то шукайте клієнтів більше. Відповідно, орієнтуючись за даними цифрам, розрахуйте необхідний обсяг реалізації, який повинен бути відповідного розміру.
3
Проведіть аналіз ваших клієнтів після з'ясування середнього обсягу продажів. Потенційними для вашого розвитку стануть ті клієнти, які обходяться вам поки не так багато. Розрахуйте час, який ви витрачаєте на їх обслуговування. При бажанні ви можете перевести клієнтів на інші умови угод, а також у будь-який час замінити будь-якого клієнта і приступити до пошуку більш перспективного. Все це дозволяє регулювати кількість реалізованих продуктів або послуг.
4
Отримаєте всі дані про ваших часових угодах і щоденному обсязі продажів. Це стане відмінним показником професіоналізму, за яким ви можете судити про ваші здібності і вашому стилі роботи. Порівняйте даний показник з конкуруючими організаціями. Якщо ваші показники продажів хоча б трохи вище, то ви є хорошим продавцем, і обсяг реалізації розрахований вами правильно, а якщо нижче - проаналізуйте ваші вузькі і слабкі сторони перш, ніж вибирати іншу стратегію ведення діяльності. Якщо в будь-якій справі, яке ви починаєте, показники продажів залишаться такими ж, значить вся справа в вас і більше ні в кого іншого.