Як вести журнал з історії.

Класний журнал є одним з основних фінансово-господарських документів освітнього закладу. Заповнювати його можуть тільки педагоги, залучати до цього дітей категорично заборонено. Кожному вчителю-предметнику відводиться певна кількість сторінок. Воно залежить від кількості уроків даного предмета на тиждень. У більшості шкіл школярі займаються історією двічі на тиждень, відповідно історику відводиться 4 сторінки.
Вам знадобиться
  • - класний журнал;
  • - робоча програма з історії.
Інструкція
1
Відкрийте класний журнал на відведеній для вашого предмета сторінці. Перед собою ви побачите розворот. Ліва сторінка відводиться для списку учнів, дат уроків та оцінок. Список звичайно заповнює класний керівник, але може це зробити і вчитель-предметник. Впишіть прізвища та імена учнів у алфавітному порядку. Поставте дату уроку. Уроки історії рідко бувають здвоєними, але якщо розкладом передбачено подібний варіант, дату необхідно поставити двічі.
2
Все решта ваші дії при заповненні лівій сторінці будуть точно такими ж, як і в іншого предметника. Відзначте відсутніх учнів. Якщо ви проводите опитування, відразу ж проставте оцінки. Виставляти відмітки заднім числом не дозволяється. Іноді вчителі це роблять, але подібна дія є порушенням внутрішнього трудового розпорядку. Якщо ви проводите тестування або іншу письмову роботу, ставте оцінки під датою, коли проводилася контрольна. Це ж стосується і тематичних перевірок, заліків і т. П.
3
Оцінки за чверть, семестр або триместр проставте в стовпчику, розташованому після дати останнього уроку в даному навчальному періоді. Річна відмітка вписується в журнал після останньої четвертний, а підсумкова - після річної. У деяких школах гуманітарного профілю учні середніх класів здають проміжний іспит з історії. Ця позначка ставиться після річної, але перед підсумкової. Результат державної підсумкової атестації в впишіть в журнал 11 класу після підсумкових оцінок. Результат дається в балах з протоколу Державної експертної комісії. Внизу напишіть мінімальна кількість балів, необхідних для отримання позитивної оцінки. Цей показник визначає Рособрнадзор. Історію випускники здають за вибором.
4
Права сторінка розвороту відводиться для тем уроків. Але спочатку напишіть у відведених для цього полях своє прізвище та назву місяця. На кожному уроці записуйте тему. Назва її має бути точно таким же, як у вашій робочій програмі з історії. Повинно співпадати і кількість годин. Вивчення історії передбачає систематичні екскурсії. Історія - предмет, при вивченні якого багато уваги приділяється регіональним особливостям. Якщо ви вивчаєте тему, пов'язану з подіями в вашому регіоні, не забудьте вказати, що є регіональний компонент. Він відзначається абревіатурою «РК».
5
Після кожного уроку заповнюйте графу, призначену для домашнього завдання. Записуйте його коротко, але зрозуміло - номер параграфа, сторінки, «вивчити дати» чи «відзначити на контурній карті найважливіші битви». Слова можна скорочувати, але так, щоб зміст завдання було зрозуміло.
Зверніть увагу
В класний журнал не дозволяється вносити виправлення. Іноді доводиться це робити. Але виправлення має бути завірене підписом вчителя, а у випускному класі - ще й шкільною печаткою.