Як встановити двигун на Тойоту.

Двигуни TOYOTA знімаються разом з коробкою передач вниз. Для зняття силового агрегату використовуйте кран або механізм-підйомник достатньої вантажопідйомності. Також підготуйте окремий підйомник для вивішування передньої частини автомобіля. Установку двигуна проводите удвох з помічником.
Вам знадобиться
  • - комплект інструментів;
  • - хомути з зажимами;
  • - кран і вантажопідйомна підвіска;
  • - мастило;
  • - динамометричні ключі
Інструкція
1
Перед установкою силового агрегату на Тойоту перевірте справність опор двигуна. У разі виявлення серйозних дефектів, поміняйте їх на нові. На машинах з ручною коробкою передач переконайтеся, що зчеплення знаходиться в належному стані. Шліци первинного вала КПП змастіть високотемпературної мастилом.
2
Підведіть силовий агрегат до коробки передач таким чином, щоб первинний вал КПП зачепився із шлицами веденого диска зчеплення. При необхідності проверніть коленвал, щоб виключити поломку шлицов. Зверніть увагу, що первинний вал не повинен висіти на відомому диску зчеплення.
3
Акуратно просуньте коробку передач таким чином, щоб напрямні втулок блоку циліндрів увійшли в настановні гнізда картера зчеплення. Після чого затягніть болти кріплення коробки передач до двигуна. Зібраний блок «двигун-коробка передач» помістіть під днищем автомобіля в районі силових опор.
4
Підвісивши двигун в зборі до коробкою передач за ланцюг якого-небудь вантажопідйомного механізму, підійміть їх до сполучення кріпильних вушок силового агрегату і опор мотора. Затягніть болти балок кріплення движка. Закріпіть деталі підвіски і кермової передачі на кріпильних балках, якщо це передбачено конструкцією автомобіля.
5
На передньопривідних автомобілях встановіть приводні вали. На задне- і повнопривідних встановіть карданний вал. Приєднаєте тяги управління коробкою передач і елементи механізму зчеплення. Підключіть до встановленого двигуну випускну систему, компресор кондиціонера, відновіть систему охолодження.
6
Встановіть насос підсилювача керма, стартер, генератор, підключіть джгути проводів, вакуумні шланги і паливні трубки. Надіньте і натягніть ремені приводу навісних агрегатів. Приєднаєте трос акселератора, поставте раніше зняту акумуляторну батарею та підключіть її. Залийте моторне масло і охолоджуючу рідину до верхнього рівня. Перевірте рівень масла в підсилювачі рульового управління і коробці передач, при його недостатньому рівні долийте. Запустіть встановлений двигун і перевірте всі системи на предмет витоків технологічних рідин.
7
При роботі з паливною системою забезпечте хорошу вентиляцію в приміщенні, не користуйтеся відкритим вогнем, електрозварюванням і інструментами, що утворюють іскри при роботі. Перед роботою підготуйте заряджений вогнегасник і захисні засоби (окуляри, рукавички). Постарайтеся не допустити потрапляння бруду та пилу всередину паливної системи.