Як здати кров на біохімію. біохімія крові шприц.

Аналіз біохімічного складу крові - часто призначуваний лікарями метод діагностики різних захворювань. За його результатами можна судити про наявність збоїв в роботі нирок, печінки, серця та інших внутрішніх органів людини. При проведенні повного біохімічного аналізу досліджується понад 20 елементів крові. Із загального переліку лікар вибере ті показники, відомості про яких найбільш важливі для діагностики стану пацієнта. Щоб отримати максимально точні результати біохімії, до здачі крові потрібно правильно підготуватися.
Вам знадобиться
  • - напрямок лікуючого лікаря на дослідження крові;
  • - поліс обов'язкового медичного страхування;
  • - талон на відвідування лабораторії;
  • - одноразовий шприц об'ємом 10 мл ;
  • - бахіли або змінне взуття.
Інструкція
1
Отримавши у лікуючого лікаря направлення на дослідження крові, уточніть час роботи лабораторії і правила її відвідин. У більшості районних поліклінік процедура проводиться безкоштовно. Однак потрібно заздалегідь записатися і отримати спеціальний талон з датою і часом здачі аналізу. Можливо, вам доведеться самостійно придбати одноразовий шприц для забору крові об'ємом 10 мл і бахіли для відвідування лабораторії. В платних медичних установах ціна інструментів включена в загальну вартість послуги.
2
Виключіть зі свого раціону за день до здачі аналізу «шкідливу» їжу: жирну, смажену, гостру. Відмовтеся від кави, міцного чаю, чорного шоколаду. Категорично забороняється напередодні забору крові вживати алкогольні напої, у тому числі пиво. Справа в тому, що отримані з їжі речовини можуть тимчасово змінити показники крові. Наприклад, алкоголь підвищує рівень сечової кислоти, а кава збільшує кількість лейкоцитів. Лікар побачить спотворені дані і зробить необґрунтований висновок про здоров'я пацієнта.
3
Чи не снідайте в день здачі крові. Випийте тільки склянку чистої води. Якщо курите, останню сигарету погасіть за 2 години до відвідування лабораторії. Не вживайте ніяких лікарських засобів, т.к. вони роблять дуже сильний вплив на показники біохімії. У тих ситуаціях, коли відмовитися від таблеток не можна, перенесіть їх прийом на більш пізній час. Фізіотерапевтичні процедури (масаж, прогрівання) і рентгенологічні дослідження теж потрібно проходити після біохімії.
4
Зверніть увагу на правильне положення тіла при здачі крові. Якщо людина стоїть, то можуть підвищитися показники креатиніну, холестерину, лужної фосфатази і т.д. Тому краще сісти або лягти на кушетку. Перед відвідуванням лабораторії також уникайте фізичного навантаження, наприклад, швидкого підйому по сходах.
5
Кров на біохімічний аналіз беруть з ліктьової вени. Всього буде потрібно близько 5 мл, іноді трохи більше. Перед введенням голки стисніть кисть в кулак, але не рухайте рукою занадто інтенсивно. Якщо медсестра вважатиме вени близько ліктя недостатньо помітними, вона може взяти кров з кисті руки або стопи. На результат аналізу місце введення голки не вплине.
6
Отримайте розшифровку біохімії. Як правило, вона буває готова на наступний день, але в екстрених випадках аналіз можуть провести і за кілька годин. Оцінити отримані результати правильно може тільки ваш лікуючий лікар. Всі виниклі питання обговоріть з ним. Можливо, доктор призначить повторний біохімічний аналіз через деякий час, наприклад, після тижневого прийому ліків. Це робиться для того, щоб в динаміці простежити зміни складу крові і скоректувати лікування.