Як продати автобус б/у.

Необхідність у заміні та оновлення автопарку змушують підприємців продавати застарілі автобуси. Щоб зробити це з максимальною для себе вигодою, доводиться прикладати багато зусиль. Найчастіше багато не знають навіть, з чого почати і як діяти. У підсумку техніку доводиться реалізовувати за ціною, нижчою, ніж планувалося раніше.
Інструкція
1
Проведіть передпродажну підготовку автобуса. Це важливо! Зовнішній вигляд підсвідомо підкаже майбутньому покупцеві про те, що ви дбали і стежили за своєю технікою. Вимийте кузов, салон, двигун, днище. Усуньте дрібні недоліки, впадають в очі. Але не перестарайтеся - підфарбовані ділянки кузова викличуть підозри, що машина іржава або бита.
2
Зберіть усі необхідні документи на реалізований автобус. Якщо необхідно, відновіть відсутні. Проведіть технічну діагностику і візьміть довідку про його технічний стан. Це допоможе аргументовано довести потенційному покупцеві, що машина знаходиться саме в тому стані, який ви заявляєте. Оцініть транспортний засіб у незалежного оцінювача, щоб мати можливість встановити реальну ціну продажу.
3
Продумайте, як ви будете показувати автобус потенційним покупцям, у тому числі і в русі. Якщо ви зайнята людина, залучіть до показу знає людини, якому ви повністю довіряєте. Або зверніться за допомогою до професіоналів - дилерам або брокерам. Їх сприяння допоможе вам заощадити час і сили за розумне комісійну винагороду.
4
Помістіть оголошення про продаж автобуса в різні друковані видання та на сайти інтернету. Постарайтеся забезпечити свої оголошення якомога більшою кількістю фотографій, технічних характеристик і описів стану. Для любителів торгуватися встановіть ціну трохи більшу, ніж припускали спочатку. У контактах вкажіть не тільки телефон, але й місце огляду машини і свій e-mail.
5
При показі автобуса поводьтеся природно. Розповідайте про переваги автобуса, відповідайте на питання покупця. Якщо він захоче провести повторну діагностику машини, погоджуйтеся, але за його рахунок. Будь-які спроби збити ціну з його боку повинні бути аргументовані. В іншому випадку, не погоджуйтеся ні на які знижки. Показуючи автобус в русі, постарайтеся вести його самостійно. Або попередньо переконайтеся, що у покупця є водійські права з відповідною категорією.
6
Домовившись з покупцем, складіть договір купівлі-продажу. Якщо ви продаєте автобус від імені юридичної особи, то напишіть ще акт прийому-передачі машини. Ціну в договорі вказуйте реальну. І не забудьте про дотримання інших суттєвих пунктів цього договору. Після складання та підписання документів вирушайте в ГИБДД знімати транспортний засіб з обліку.