Як вибрати захисний крем від сонця.

Літній відпочинок на відкритому повітрі несе масу позитивних емоцій, але може стати причиною сонячних опіків. З настанням сезону відпусток перед багатьма відпочиваючими постає проблема вибору захисного крему від сонця. Щоб не помилитися у виборі, необхідно мати уявлення про шкідливі фактори, що супроводжують загар, і про найбільш ефективні способи їх нейтралізації.
Інструкція
1
При виборі захисного крему враховуйте тип шкіри. До так званого кельтського типу відносяться люди зі світлою шкірою і очима, часто і з безліччю ластовиння. Нордичний тип - русяві люди без веснянок. Злегка смаглява шкіра і каштанове волосся характеризують середньоєвропейський тип. До середземноморського типу шкіри слід віднести людей з темними очима і волоссям, дуже смаглявою шкірою. Чим світліше шкіра, тим вище повинен бути фактор захисту, що характеризує крем.
2
Оцініть сонцезахисний фактор вподобаного вам крему. Засоби для захисту шкіри від сонячних променів зазвичай маркуються абревіатурою SPF (Sun Protective Factor) із зазначенням коефіцієнта захисту, який коливається в діапазоні від 2 до 30 одиниць. Чим вище значення цього чинника, тим більше тривалий вплив сонячних променів зможе витримати захищена таким кремом шкіра. Найвища ступінь захисту - до 30 SPF - рекомендується для людей з дуже світлою шкірою і для дітей.
3
Зверніть увагу на обсяг флакона, в якому ви купуєте засіб для захисту шкіри. Купуйте крем, виходячи з того часу, який ви плануєте витратити на сонячні ванни. Враховуйте при розрахунках, що для одноразового застосування цілком достатньо 30 мл крему. Тому для використання протягом тижня помірного відпочинку на відкритому повітрі буде достатньо стандартного флакона ємністю 200 мл.
4
Для більш зрілої шкіри намагайтеся вибирати крем з підвищеним захисним фактором. Це пов'язано з тим, що з віком шкіра стає більш чутливою і схильною до ризику появи пігментних плям. Крім того, так ви зможете отримати додатковий захист від утворення зморшок і висихання шкіри.
5
Вибираючи крем, поцікавтеся, через який час після нанесення на шкіру починають діяти хімічні фільтри. Як правило, природні види захисту включаються відразу після застосування крему, а хімічно активні речовини починають діяти через деякий час. Оптимально, якщо повний захист шкіри «включається» не пізніше, ніж через півгодини після нанесення засобу на шкіру.
6
Намагайтеся не використовувати засоби для захисту шкіри від засмаги, що випускаються у вигляді спрею. Бажано, щоб до складу крему входили діоксид титану і цинк, що володіють більшою мірою фізичним, а не хімічним дією на шкірний покрив.