Як уникнути аварії на дорогах.

В результаті аварій на дорогах гинуть і отримують важкі травми тисячі водіїв і пасажирів. Щоб знизити ризик потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду, необхідно дотримуватися на трасі граничну обережність.
Інструкція
1
Серед причин ДТП з тяжкими наслідками можна відзначити: перевищення швидкості, порушення правил проїзду пішохідних переходів і перехресть, керування автомобілем в нетверезому вигляді і виїзд на зустрічну смугу.
2
Особливість заміської їзди - перевищення міської швидкості в два, три і більше разів. Підвищуючи швидкість транспортного засобу, збільшуйте дистанцію до попереду автомобіля, що рухається. Якщо у нього лопне покришка або раптово відвалиться колесо, у вас буде можливість здійснити безпечну зупинку.
3
При русі зі швидкістю 80 км/год зупинний шлях становить 63 метри, при 100 км/год цей показник збільшується до 92-х метрів. Безпечна зупинка при русі зі швидкістю 120 км/год можлива, якщо відстань до об'єкта буде не менше 150 метрів. Ці цифри актуальні для доріг з однією або двома смугами, де мало можливостей для здійснення маневрів. Рухаючись по мокрій дорозі, збільшуйте дистанцію ще на третину.
4
При русі по трьохсмугової дорозі враховуйте не тільки дистанцію до попереду автомобіля, але і положення машини в потоці. Рухайтеся в середньому ряду, намагаючись зайняти таке місце, щоб ліворуч, праворуч, спереду і ззаду залишався вільний простір. Тоді при виникненні аварійної ситуації буде можливість зробити маневр, повернувши кермо вправо і вліво. Навіть якщо доведеться вдатися до різкого гальмування, водій автомобіля, що рухається позаду, встигне зреагувати.
5
Проявляйте активну безпеку, тобто постійно будьте готові до раптового виникнення аварійної ситуації. Якщо на дорогу вискочить пішохід, ви повинні займати таке положення за кермом, щоб встигнути зробити контраварійної маневр. Подумки керуйте не тільки своїм, а й автомобілями оточуючих, відстежуючи їх дії і сигнали. Якщо автомобіль, що йде на чотири-п'ять машин попереду, подав стоп-сигнал вогнями, будьте готові до різкої зупинки транспортного засобу, що йде прямо перед вами.
6
Будьте гранично уважні, рухаючись позаду маршрутних таксі. Трапляється, що мікроавтобус, вирулювавши з третього ряду в перший, гальмує, щоб підібрати голосуючого людини. Найнебезпечніші в цьому відношенні точки розташовуються на в'їздах і виїздах із населених пунктів, поблизу магазинів, ринків та вокзалів. У цих місцях великий ризик збити пішоходів, що снують біля дороги і перебігають жваву трасу.
7
Слідкуйте, щоб фари були відрегульовані. Якщо часто доводиться здійснювати поїздки в нічний час, встановіть активні дзеркала заднього виду, які затемняются при направленні на них пучка світла. Адже після необхідності протягом тривалого часу вдивлятися в дорогу очі сильно втомлюються.
8
Чим вище швидкість, тим швидше ви втомитеся: при швидкості 90 км/ч втома настає через 3,5 години, при 110 км/год - через 2 години. Якщо врахувати погане освітлення, ризик потрапляння в ДТП багаторазово зростає. Краще переносите поїздки на ранок.