Як налаштуватися на радіостанцію Ехо Москви.

«Ехо Москви» - столична радіостанція, яка звучить в ефірі з літа 1990 року. Вона орієнтована на інформаційне мовлення - висвітлення новин культури і політики, а також бесіди із запрошеними гостями і радіослухачами. Багато в програмі радіостанції та авторських передач різної тематики. Сьогодні «Ехо Москви» використовує для трансляцій передавачі більш ніж в 30 регіонах, включаючи ближнє зарубіжжя і навіть два міста в США.
Інструкція
1
Використовуйте елементи керування, передбачені в пристрої, за допомогою якого ви слухаєте радіо - меню в плеєрі або мобільному телефоні, ручки управління в радіоприймачі або комбінованому пристрої. З їх допомогою перемкніть ресивер в FM-діапазон і встановіть частоту мовлення радіостанції «Ехо Москви» у вашому регіоні. У Москві крім FM-діапазону (частота 91,2 МГц) передачі ведуться і в діапазоні ультракоротких хвиль на частоті 73,82 МГц.
2
Якщо вам невідома частота, використовувана для трансляцій «Ехо Москви» в вашому регіоні, відвідайте сайт радіостанції в інтернеті - посилання на його головну сторінку наведена нижче. Список міст і областей з відповідними їм частотами мовлення поміщений там на окрему сторінку. Щоб до неї дістатися наведіть курсор на розділ «Про нас» в меню головної сторінки і в списку виберіть посилання «Ехо в регіонах». Частоти мовлення на цій сторінці поміщені в таблицю, де вказано й діапазон, до якого вони належать - FM або УКХ.
3
«Ехо Москви» можна слухати і без використання радіоприймача в онлайн-режимі безпосередньо на цьому сайті. Для цього клікніть напис «Трансляція ефіру», вміщену у верхній частині сторінки, правіше логотипу радіостанції. Вбудований флеш-елемент для прослуховування відкриється в окремій вкладці, де крім нього можна побачити і розклад найближчих передач. Якщо ви хочете почути останній за часом інформаційний випуск «Ехо Москви» - використовуйте посилання «новини» у верхній частині сторінки.
4
На цьому сайті є посилання, яка запускає безкоштовне прослуховування записів ефіру з будь-якої дати через iPhone. Шукайте її в самому низу сторінки, що завантажується вибором пункту «Ефір» в меню. На цій же сторінці можна вибрати інші джерела онлайн-трансляцій з різним бітрейтом, тобто розраховані на різну швидкість інтернет-з'єднання.
Часи, коли прослуховувати радіо можна було лише за допомогою радіо приймачів, канули в лету. Тепер будь-який користувач інтернету може не те щоб послухати улюблену станцію, а ще й власну точку мовлення створити, причому будь-якої тематики. Зробити своє радіо і віщати його в мережа не так складно. Все, що вам потрібно - сервер і програми, що імітують діджейський пульт.
Інструкція
1
Скачайте сервер для радіо мовлення - Shoutcast Server. Розпакуйте архів на зручне місце на жорсткому диску, встановіть сервер. Відкрийте папку з програмою, всередині неї знайдіть виконуваний файл під назвою sc_serv.exe, запустіть його.
2
Сервер запущений. Тепер скачайте, а потім і встановіть програму Sam Broadcast 3, яка імітує діджейський пульт і дає багато можливостей для роботи з аудіотрек для радіо мовлення. Крім того, скачайте Mysql, щоб програма коректно працювала. Далі відкрийте меню «Пуск» і клацніть по розділу «Виконати». Потім введіть cmd для виклику командного рядка.
3
Далі введіть в новому вікні команду cd C: mysqlbin, після чого - mysqld, щоб запустити відповідну службу. Коли Mysql встановиться, встановіть Sam Broadcast. Виберіть під час процесу інсталяції базу даних Mysql, щоб створити систему таблиць, і переконайтеся в тому, що протягом усього часу установки програми Mysql знаходиться в занедбаному стані.
4
Запустіть програму, проскануйте директорії на вашому ПК, щоб відстежити, в яких з них є музичні файли. Після сканування папок додайте вподобані аудиотреки в базу даних програми. Потім налаштуйте її - виберіть опцію під назвою Config, впишіть в розділ Station Details будь-який текст, який описує ваш твір - радіо станцію. Зніміть галочку з пункту Show station details on AudioRealm.com.
5
Виберіть у розділі Statistic Relays опцію під назвою Shoutcast Statistic Relay, після чого введіть такі дані: Host: localhost; Port: 8000; Password: *****. Щоб змінити пароль, відкрийте файл sc_serv.ini, що в каталозі Shoutcast, потім його відредагуйте. Встановіть у пункті Private Relay галочку.
6
У розділах під назвою encoder mp3 і mp3pro encoder встановіть відповідні якість і формат відтворення (залежать від якості і швидкості інтернет-каналу), введіть порт і адреса сервера в підрозділі Server Details.
7
Тепер запустіть сервер, після чого в програмі відкрийте Desktop B. Виберіть Encoder і натисніть на кнопку запуску, щоб синхронізувати імітацію діджейського пульта і сервер. В опції під назвою Desktop A запустите необхідні аудіофайли, попередньо обравши їх і якшо по кнопці Play.