Як відбувається лікування герпесу на губах.

Від двох до десяти разів за рік у кожного п'ятого на губах схоплюється застуда - герпес. У багатьох інфекція просто «сидить» всередині і чекає свого часу - наприклад, ослаблення імунітету. Більше половини дітей до п'ятирічного поверненню стають володарями герпесу. А серед 15-20-річних людей носієм захворювання є практично кожен! Однак висипання (застуда) на обличчі з'являється не у всіх ...
Вам знадобиться
  • - противірусні креми на основі ацикловіру;
  • - компреси з содою і лікарськими травами;
  • - м'ятний екстракт;
  • - мазь «Вітаон»;
  • - ялицеве або масло обліпихи.
Інструкція
1
Зверніть увагу, чи є на губах легкий свербіж. Майже невловиме поколювання - провісник захворювання. Поки людина ще не може нікого заразити. Починайте оперативно використовувати зовнішні противірусні препарати, наприклад, на основі ацикловіру. На першій стадії вони швидко запобіжать поширення вірусу. Ацикловір був розроблений в сімдесяті роки (за нього вчені навіть отримали Нобелівську премію!). Він є основною речовиною у складі першого протигерпесний крему «Зовіракс» та інших подібних мазей. Ацикловір не дозволяє вірусу розмножуватися.
2
Якщо ваші губи вже набрякли і почервоніли, на них з'явилися пухирці з рідиною, а при спілкуванні і під час їжі відчувається дискомфорт, то постарайтеся не заразити оточуючих. Тобто не їжте і не пийте з чим-небудь з одного посуду, що не цілуйтеся навіть «в щічку», не користуйтеся одним рушником і т.д. Продовжуйте застосовувати противірусні засоби, які можуть зменшити тривалість недуги.
3
Для зняття запалення прикладайте до губ теплі компреси на основі соди (1 ч.л. соди на склянку води) і трав'яних настоїв (підійде ромашка, деревій, чистотіл і т.п.). Наносите на герпетичні бульбашки м'ятний екстракт і мазь «Вітаон».
4
Відмовтеся від гострої, маринованої і солоної їжі, а також від кислих напоїв (передусім - від соку цитрусових). Швидше видужати допоможуть молочні продукти.
5
Особливо старанно уникайте контактів, якщо рідина в герпетичних пухирцях помутніла, і вони розриваються, перетворюючись на ранки на губах. Продовжуйте лікуватися протигерпесний засобами. Користуйтеся ними до тих пір, поки на губах не з'являться кірочки, які, висихаючи, перетворяться на червоні цятки. А щоб губи скоріше взяли здоровий вигляд, намастіть їх смерековим або маслом обліпихи.