Як зшити покривало для ліжка. Як зшити покривало і декоротівного подушку.

Красиве покривало для ліжка можна купити. Однак знайти модель, ідеально відповідну до вашого інтер'єру, не завжди легко. Вихід є - зшийте покривало самостійно. Вам буде потрібно швейна машинка, тканина і трохи терпіння. В результаті вийде унікальна авторська річ, яка може стати найяскравішою і цікавою деталлю вашої спальні.
Вам знадобиться
  • - тканина для покривала; - Штучне хутро; - Тасьма, мереживо, декоративний шнур; - Швейна машинка.
Інструкція
1
Вирішіть, в якому стилі повинно бути виконано ваше покривало. Виберіть розмір і фактуру тканини. Не беріться за шиття зі занадто тонких, слизьких або сипучих тканин, особливо якщо ви не володієте великим Кравецьким досвідом. Врахуйте, що матеріали в смужку чи клітинку можуть стати неприємним сюрпризом - на таких тканинах буде видна найменша кривизна шва. Зате тканини з набиванням у вигляді абстрактних візерунків або дрібних квіточок приховають дрібні огріхи шиття.
2
Уточніть розміри майбутнього покривала. Його ширина розраховується по формулі: «ширина ліжка плюс її висота, помножена на два». Не забудьте додати пару сантиметрів на подрубкі. Довжину покривала розрахуйте, додавши до довжини ложа його висоту. Скроєне таким чином покривало буде спадати з трьох сторін ліжка. Але якщо ваше ложе стоїть впритул до стіни, краще зробити покривало більш вузьким, інакше вам складно буде застеляти постіль.
3
Для інтер'єрів в модному етно-стилі підійдуть щільні фактурні тканини типу полотна, рогожки або домотканого полотна. Викроїте покривало і підробити його на швейній машині. Краї можна обробити плетеним шнуром або кольоровою тасьмою. Пришити її вручну або пристрочите.
4
Витончену дамську спальню прикрасить покривало з красивими широкими оборками. Викроїте прямокутник, рівний довжині і ширині ліжка. Не забудьте залишити по парі сантиметрів на шви. Викроїте оборку у вигляді смуги з тканини. Її ширина повинна дорівнювати висоті ліжка, а довжина в два рази перевищувати довжину вашого ложа. Підробити оборку, а інший довгий край прострочіть на машинці, встановивши максимальну ширину стібка. Вручну прісоберіте оборку, рівномірно розподіливши складки. Приметайте її до краю заготовки для покривала. Виконайте машинний шов. Стик оборки і покривала прикрасьте шовковим шнуром, тасьмою або мереживом.
5
Взимку вам знадобиться ошатне і затишне покривало, зшите з тонкого штучного хутра. Відміряйте необхідні розміри і вручну підробити краю. Таке покривало повинно вільно спадати на підлогу, а додаткові прикраси йому не потрібні.
Корисна порада
Зшивши покривало, не забудьте про подушках. Великі подушки, на яких ви спите, одягніть в підходящі наволочки, зшиті з тієї ж тканини, що і покривало. Підберіть матеріали підходящого відтінку і фактури і зшийте маленькі декоративні подушки і валики. Недбало порозсипайте їх по ліжку - це додасть вашій спальні особливий затишок.