Як почистити вентилятор. Як почистити кулер і замінити термопасту.

Перегрів процесора - одна з частих проблем в роботі комп'ютера. І якщо в системному блоці користувачі ще можуть розібратися самостійно, то в ноутбуках, для яких перегрів - це, скоріше, звичайне явище через кілька місяців роботи, справа йде складніше.
Інструкція
1
Щоб почистити вентилятор , охолоджуючий процесор в системному блоці, обесточьте комп'ютер і зніміть бічну кришку корпусу. Далі ви можете піти двома шляхами: • Зняти кулер, прочистити його і замінити термопасту; • Почистити вентилятор , знявши тільки крильчатку.
2
Для того щоб зняти і почистити вентилятор , від'єднайте провід живлення, що йде до материнської плати. Кулер може бути закріплений над процесором декількома способами: замками, зажимами, гвинтами. Звільніть його від кріплення і витягніть з системного блоку.
3
За допомогою пилососа і щітки для чищення від пилу почистіть кулер від забруднень. Змастіть його підошву термопастою, нанесіть її на процесор, попередньо видаливши серветкою залишки старого речовини, і в зворотному порядку закріпіть кулер в корпусі системного блоку на материнській платі.
4
Інший спосіб почистити вентилятор простіше. Крильчатка вентилятор а розташовується під гратами кулера, яка, в свою чергу, теж може бути знята. Відкрутіть гвинти, що закріплюють решітку вентилятор а, і акуратно дістаньте крильчатку. Прочистите її від пилу і забруднення, а також робочий простір навколо неї в кулері.
5
Почистити вентилятор в ноутбуці дещо складніше, але і тут у вас є два варіанти: • Звернутися в сервіс з ремонту та обслуговування ноутбуків; • Почистити вентилятор самостійно, розібравши ноутбук.
6
Перш, ніж розбирати ноутбук, скачайте керівництво по ремонту та обслуговування з сайту виробника. Ноутбуки різних моделей і фірм відрізняються конструктивними особливостями і способами демонтажу комплектуючих. Цілком можливо, що вам доведеться розібрати ноутбук на 90%, щоб отримати вільний доступ до системи охолодження і почистити вентилятор .