Як записати музику в сучасній обробці.

Для тих, хто тільки починає свою творчу кар'єру, часто постає питання - як самостійно записати музику в сучасній обробці, але при цьому використовувати тільки ті можливості, які по відношенню до сучасного музичного бізнесу можуть бути названі портативними. Це можливо зробити, використовуючи деякі прийоми.
Вам знадобиться
  • - композиція;
  • - барабани;
  • - виконавець;
  • - комп'ютерні програми.
Інструкція
1
Оберіть композицію, на яку ви збираєтеся зробити обробку. Після цього варто звернутися до барабанщикові. Але при бажанні ви можете провести запис басів і барабанного дробу самостійно, використавши для цього можливості сучасних комп'ютерних програм.
2
Записати барабани можна наживо, наклавши їх на композицію. Після запису в обов'язковому порядку проведіть очистку і кілька разів перегляньте запис на наявність можливих помилок.
3
Після того, як виконали запис барабанів і басів, ви можете приступати до найбільш творчим моментам - це запис басової вільної секції. Цей запис теж варто проводити в кілька етапів. Перший з них - записати бас-гітару. У момент виконання цього запису необхідно орієнтуватися на баси.
4
Якщо ви вирішили обробити композицію в більш мелодійному варіанті, варто задуматися про використання соло гітари і т.д. Тут варто орієнтуватися тільки на себе і на свої смаки.
5
Після прослуховування всього цього і відомості в одну композицію, необхідно записати голос. Він накладається в останню чергу. Саме до цього кроку потрібно підходити з високим ступенем відповідальності.
6
Етап відомості виконуйте якісно і обдумано. Тут не варто поспішати і краще все перевірити ще раз, ніж потім намагатися виправити або записувати композицію заново.
7
Монтаж проводиться дуже довго. Для нього можна використовувати стандартні безкоштовні програми, яких сьогодні в глобальній мережі дуже багато (Adobe Audition 2.0, Sony Sound Forge 8.0 або Audacity 1.2.4b). При бажанні скачати щось більш професійне і варте вам доведеться заплатити.
8
Вирівнюйте всі доріжки. Баси можна трохи підтягнути і зробити такими, які вас влаштують. Далі відкривається свобода для творчості - еквалайзери. Після створення всіх тих ефектів, які вам подобаються найбільше, вийде нова композиція.
Сучасна індустрія розваг теж випробувала на собі дію технічного прогресу. Жодна музична група, співак чи співачка вже не обходяться без обробки музики або вокальних партій. Деякі більше, деякі менше, але використання спеціальних комп'ютерних програм для аранжування пісні стало повсюдним. І навіть в домашніх умовах аматори влаштовують маленькі «віртуальні студії».
Інструкція
1
Для того щоб обробляти зіграну музику або заспівати пісню в домашній студії, необхідно мати не тільки мікрофон і синтезатор, але й підсилювачі, мікшери, MIDI-клавіатура і багато інших складових аудіосистеми. Отже, ви програєте складену музику або виконуєте пісню, яка за допомогою спеціальних пристроїв відразу пишеться у ваш комп'ютер, а вже після цього починаєте власне аранжування або обробку музики.
2
Намагайтеся записувати музичні файли в якомога більш високому дозволі і всі зміни проводити не змінюючи його, і знижувати до рівня 16 біт тільки перед самою чистової записом на диск. Це ж відноситься і до загасання, які також робляться в самому кінці роботи із записом. Справа в тому, що при обробці запису ви повинні чути кожен звук ідеально, щоб розуміти, де і що потрібно поміняти, щоб ваша музика звучала краще, а найменше зниження якості відразу зробить більш складним сприйняття записи.
3
Крім музичних звуків, на задньому плані записи всього можуть виявитися які-небудь сторонні шуми, які досить важко свідомо виявити, але які тим не менш відбиваються на загальному сприйнятті музичної композиції і знижують її якість. Такі шуми можна прибрати так: отримаєте абсолютно вільний від шумів зразок звуку, завантажте його в програму для видалення шуму, після чого виженете через програму весь запис. За допомогою складних розрахунків програма після аналізу чистого зразка видаляє шуми з вашої запису.
4
Будь обробки намагайтеся додавати не до міксу в цілому, а до окремих каналів звуку. Уважно стежте за появою спотворень: вони можуть бути не чутні при прослуховуванні, однак різко з'являтися після, наприклад, еквалізациі. При цьому нормалізація вас не врятує, а, скоріше, лише погіршить звук.
5
Після того як обробка музики завершена, перевірте якість запису - переключіться в моно-режим і прослухайте всю композицію, щоб переконатися, що якість звуку не погіршився і не стало біднішим у порівнянні з оригіналом.
6
Запам'ятайте головне - завжди створювати резервні копії своїх музичних творів до будь обробки. По-перше, на випадок ненавмисного видалення. По-друге, якщо ви захочете зробити іншу аранжування або якщо пісня буде потрібно в так би мовити «чистому» вигляді.