Як розрахувати середню заробітну плату. Як порахувати середню зарплату за місяць.

Розрахунок середньої заробітної плати застосовується для різних цілей. Хтось хоче просто порахувати дохід для себе, хтось розраховує вихідну допомогу при звільненні, а хтось заповнює довідку про середній дохід, від якого залежатиме розмір допомоги по безробіттю при постановці на облік в місцевому центрі зайнятості.
Інструкція
1
Найчастіше середня заробітна плата розраховується виходячи з доходів, отриманих працівником за останні 12 місяців. Таким чином, щоб розрахувати середню заробітну плату , підсумуйте всі виплати, отримані від роботодавця за 12 місяців. В них повинні входити різні премії і надбавки, якщо такі були. А ось лікарняні та відпускні виплати з розрахунку слід виключити.
2
Знайдіть виробничий календар за минулий період. Розрахуйте кількість фактично відпрацьованих вами днів за останні 12 місяців. Цілком можливо, вони могли не збігатися з офіційними робочими днями, а також доводитися на загальноприйняті свята.
3
Розділіть суму заробітної плати на кількість відпрацьованих днів. Отриманий результат буде вашим середньоденним заробітком за минулий період. Якщо вам потрібен розрахунок середнього заробітку за місяць, помножте денний заробіток на кількість робочих днів у конкретному місяці.
4
Якщо ж вам потрібно розрахувати середню заробітну плату для офіційних органів, надання точних довідок та проведення бухгалтерських розрахунків, то зверніться до Положення «Про особливості порядку обчислення середньої заробітної плати», затвердженого Урядом РФ. У ньому детально описаний метод розрахунку середньої заробітної плати у всіх можливих випадках з урахуванням таких особливостей: • Виплати, що не враховуються при розрахунку • Середньоденний заробіток для відпустки • Розрахунок календарних днів у повному обсязі відпрацьованому місяці • Підсумований облік робочого часу • Облік премій • Порядок розрахунку середнього заробітку при підвищенні тарифних ставок або окладів • Вахтовий метод роботи • Святкові дні