Як зробити теплу водяну підлогу.

Домашній затишок визначається не тільки вишуканістю обстановки, але і правильним забезпеченням температурного режиму в кожній функціонально зоні квартири. Якщо вам приносить задоволення ходити вдома босоніж, бажано, щоб не тільки повітря, а й підлога була теплим. В цьому випадку на додаток до традиційному опаленню можна обладнати квартиру теплим водяним підлогою, що дозволяє рівномірно розподілити тепло в приміщенні.
Вам знадобиться
  • - плити з полістиролу;
  • - алюмінієва фольга;
  • - поліетиленова плівка;
  • - металева сітка;
  • - алюмінієва дріт;
  • - гріючий контур з металопластикових труб;
  • - бетонний розчин;
  • - елементи кріплення;
  • - захисні рукавички;
  • - набір інструментів.
Інструкція
1
Обладнайте на чорновий поверхні підлоги шар теплової ізоляції. Це досягається укладанням плит з полістиролу, вкритих шаром фольги, або волокнистої мінеральної плити. Товщина плит повинна бути в межах 30-50 мм. Випускаються спеціальні плити з нанесеною на них координатної сіткою, по якій зручно згодом виконувати монтаж нагрівального контуру. Плити укладайте рівно, без щілин.
2
Покладіть шар ізоляції по периметру приміщення. Він охоронить бічні стіни від можливого розриву і обмежить витік тепла за межі всієї системи. Ізоляція контуру виконується спіненим поліуретаном і привареній поліетиленовою плівкою, ізолюючої вологу. Висота ізоляції визначається висотою виливки бетону в приміщенні.
3
На додаток до теплової ізоляції застосуєте захист підлоги від вологи, виклавши простір приміщення поліетиленом або алюмінієвою фольгою. Якщо ви використовуєте термічну ізоляцію з полістиролу, неприпустимо укладати її безпосередньо на підлогу; в цьому випадку використовується розділовий шар фольги.
4
Проведіть монтаж нагрівального контуру. Елементом, крепящим його до шарів ізоляції, може стати сітка із сталевого дроту, смужки заліза або ізоляційні плити з профільованими заглибленнями, призначеними для укладки труб. Гріючий контур у вигляді трубопроводу кріпите за допомогою обв'язок з синтетичних матеріалів або м'якої алюмінієвого дроту. Відстань між точками кріплення не повинно перевищувати одного метра.
5
Залийте гріючий контур шаром бетону. Це дозволить виконати підлогу безшовним і вирівняти температуру. Бетонне покриття прийме на себе всю повноту експлуатаційного навантаження, рівномірно її розподіливши по шару термічної ізоляції. Товщина шару над металопластиковими трубами, складовими гріючий контур, повинна скласти 40-45 мм, а загальна товщина водяного статі - 60-65 мм.
6
Підключіть систему до джерела гарячого водопостачання. Перевірте, наскільки ефективно функціонує ваш водяна підлога. Якщо монтаж проведений правильно, що циркулює по трубках гаряча вода швидко нагріє поверхню підлоги, і незабаром ви помітите, наскільки комфортніше стало в приміщенні.
7
Як покриття підлоги використовуйте керамічну плитку або ламінат. Перевага плитки в тому, що вона володіє істотно більшою теплопровідністю. При виборі ламинатного покриття зупиніть вибір на моделях, які поєднуються з теплими підлогами. Укладаючи ламінат, використовуйте по можливості більш тонку підкладку, в іншому випадку температура підлоги буде нижче.
Зверніть увагу
Греющий контур виконайте з цілісного шматка металопластикової труби або з'єднайте його частини фитингом. Заливати бетоном розбірні з'єднання можна.