Як вставляти лампи у фари. Як замінити лампи у фарі.

Одним з етапів профілактичного обслуговування автомобіля є заміна ламп у фарах та інших освітлювальних приладах. Ця процедура вимагає акуратності і дотримання правильної послідовності дій. Порядок виконання операцій із заміни лампочок можна усвідомити на прикладі автомобіля Daewoo Matiz.
Вам знадобиться
  • - нові лампи для заміни;
  • - викрутка;
  • - захисні рукавички.
Інструкція
1
Почніть з заміни ламп у фарах далекого і ближнього світла. Доступ до них, а також до лампочок габаритних вогнів, відкривається з боку моторного відсіку. Спочатку зніміть кожух з задньої частини фари, повернувши його в напрямку проти годинникової стрілки. Від'єднайте роз'єм з електричними проводами.
2
Видаліть пружину кріплення лампочки. Тепер поверніть тримач лампи проти годинникової стрілки і витягніть його з фари. Проведіть заміну лампи. При цьому ні в якому разі не торкайтеся пальцями до скляного балона лампи, особливо галогенною. Якщо ж з необережності ви це зробили, промийте лампочку спиртовим розчином.
3
Вставте тримач лампи в гніздо, в якому кріпиться фара, і зафіксуйте його, повернувши вправо до упору. Поставте на місце пружину кріплення і роз'єм з електричними проводами. Перевірте правильність монтажу і працездатність фари з новою лампою. Залишається закріпити кожух на задній частині фари.
4
При необхідності повторіть всі описані операції з другої фарою. Послідовність дій при заміні ламп у фарах дальнього світла буде схожа з описаними вище діями. Деякі версії Daewoo Matiz оснащені фарами дальнього світла з галогенними лампочками, при зверненні з якими важливо дотримуватися обережності.
5
Переходьте до фар дальнього світла. Зніміть скобу кріплення кришки і саму кришку фари. Пружину кріплення лампочки стисніть і відсуньте вбік. Зніміть стару лампочку. Від'єднайте роз'єм проводів. Підключіть до роз'єму нову лампочку і вставте її в фару. Поставте на своє місце пружину кріплення лампи. Встановіть кришку і скобу кріплення.
6
Для заміни лампочок, які обслуговують габаритні вогні, зніміть кожух з задньої частини фари і витягніть тримач лампочки, розташований нижче тримача лампи ближнього і дальнього світла. Здійсніть заміну лампочки, після чого вставте в гніздо тримач. Переконайтеся в тому, що патрон надійно закріплений. Перед постановкою на місце кожуха перевірте роботу пристрою.