Що взяти з собою в піші походи.

Піший похід по таємничим лісовим просторам або неходженим гірських стежках може принести чимало приємних хвилин. Але весь романтичний настрій швидко зникне, якщо раптом ви виявите, що не взяли в подорож найнеобхідніше. Збираючись в пішу прогулянку, постарайтеся врахувати досвід інших людей і взяти в похід ті предмети, без яких відпочинок може перетворитися на суцільне подолання труднощів.
Інструкція
1
Почніть підготовку до походу з вибору підходящої екіпіровки. Найважливішим її елементом служить взуття. Вона повинна бути практичною і зручною. Добре підійдуть для пішої прогулянки черевики на низькому каблуці і з рифленою підошвою. Не рекомендується надягати в похід нову неразношенную взуття, оскільки так ви можете легко натерти ноги вже на перших кілометрах шляху.
2
Візьміть з собою також легку змінне взуття, в якій ви будете комфортно почувати себе на тривалому привалі. Це можуть бути легкі кросівки, напівкеди або навіть сланці.
3
Підберіть основний елемент похідного екіпіровки - рюкзак. Для багатоденних піших походів придасться альпіністський рюкзак із зручними бічними кишенями і вшитим днищем. Бажано, щоб лямки його були широкими і мали зручну регулювання по довжині. Приміряйте рюкзак на себе. Переконайтеся, що він щільно прилягає до спини і не звисає нижче пояса. Всі речі, що укладаються в рюкзак, упакуйте в поліетиленовий чохол або окремі пакети.
4
Подбайте про одяг, відповідної планованому подорожі і погодних умов. Одяг вибирайте спортивного типу, що не утрудняє рухів і не заважає при ходьбі. Запасіться ветровкой або штормовим костюмом, який добре захищає від дощу і вітру, оберігає від подряпин і укусів комах.
5
На випадок можливих холодів майте при собі теплий светр. Голову захистите кепкою з козирком, косинкою або банданою. На випадок нашестя комарів і гнусу майте в комплекті туристичного спорядження накомарник. Мазь або спрей від комах також виявляться корисними, якщо ви здійснюєте похід в літню пору року.
6
Якщо похід планується здійснити протягом декількох днів, візьміть з собою спальний мішок. Він, звичайно, зажадає додаткового місця, але буде незамінний під час нічного відпочинку. Спальник повинен бути легким і теплим. Доповненням до нього може стати зручний килимок з поліуретану.
7
На випадок теплої погоди передбачте пляжну екіпіровку - купальник, плавки. Це особливо важливо, якщо похід планується здійснювати в місцевості, де є водойми, придатні для купання.
8
Зберіть комплект посуду, потрібної для приготування і прийому їжі. Вам знадобиться казанок (один на всю компанію), миска, кружка, ложка, ніж у чохлі. Не завадять одноразові стаканчики і ємність для питної води. Запас продуктів візьміть, погодившись з часом, яке ви плануєте провести в поході.
9
Продумайте, які ще корисні дрібниці знадобляться в пішому поході. Це можуть бути гігієнічні приналежності, сірники в непромокаючої упаковці, фотоапарат і відеокамера, елементарний набір лікарських препаратів, включаючи пластир, бинт, йод. Завершить набір індивідуальний «ремонтний комплект» з ниток та голки. Тепер ви повністю готові до підкорення безкрайніх просторів не тільки батьківщини, але й віддаленого зарубіжжя.