Як почати займатися різьбленням по дереву.

Від безлічі видів прикладної творчості різьба по дереву вигідно відрізняється витонченістю форм і різноманітністю художніх рішень. В руках досвідченого майстра мертва деревина оживає, перетворюючись на унікальну композицію з поєднання найхимерніших форм. Але для повного оволодіння майстерністю різьбяра знадобиться пройти через етап початкового навчання.
Вам знадобиться
  • - навчальний посібник;
  • - матеріал для різьби;
  • - складаний ніж;
  • - ніж-косяк;
  • - лінійка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Визначте для себе, наскільки важливо для вас заняття даним видом творчості. Якщо різьблення по дереву для вас - миттєвий порив, то при перших невдалих спробах створити високохудожній твір ви можете втратити інтерес до справи. Щоб досягти видатних успіхів, вам знадобитися зробити це ремесло пріоритетом серед інших життєвих цінностей.
2
Запасіться літературою, яка висвітлює технологію і секрети різьби по дереву. В даний час існує ряд посібників, корисних як для початківців різьбярів, так і для досвідчених майстрів. З літератури ви зможете дізнатися про правильний вибір інструменту, породах деревини, постановці техніки роботи.
3
Підготуйте інструменти для роботи з деревиною. Для початку вам знадобиться добре відточений складаний ніж і ніж-косяк. Надалі буде потрібен набір різців і стамесок різного профілю і розмірів. Володіючи мінімальними слюсарними навичками, виготовити інструмент можна самостійно в домашній майстерні.
4
Виберіть місце, де ви зможете займатися художніми роботами, не заподіюючи занепокоєння своїм домашнім і не розносячи сміття по квартирі. Ідеально, якщо у вас знайдеться окреме робоче приміщення, але цілком підійде лоджія або засклений балкон.
5
Запасіть матеріал для різьби. Початківцю різьбяреві слід починати з вільхи, осики або липи. Ці породи деревини відмінно ріжуться вздовж і поперек волокон, утворюючи при обробці рівний і гладкий зріз. Бажано мати в своєму розпорядженні кілька десятків невеликих за розміром заготовок, на яких ви зможете пробувати свої сили, освоюючи окремі прийоми різьби.
6
Приступайте до послідовного оволодінню технікою різьблення. З безлічі стилів новачкові слід вибрати трехгранно-Виїмчаста техніку, відому також як геометрична різьба. Вона включає в себе два основних етапи - наколювання і підрізування.
7
Щоб вирізати найпростіший трикутник, нанесіть точку на його середину. Вставте в це місце кінчик ножа-косяка, розташувавши рукоятку строго вертикально. П'ятку ножа направте до однієї з вершин трикутника і з зусиллям натисніть на рукоятку. Кінчик інструмента повинен увійти в матеріал на 2-3 мм.
8
Від середньої точки малюнка зробіть наколювання в напрямку двох інших вершин трикутника, повертаючи при цьому дошку, а не ніж. Закінчивши наколювання, приступайте до подрезке. Ніж при цьому тримайте під кутом 30-40 градусів до поверхні заготовки. Повільно ведіть кінчик ножа уздовж сторони трикутника, поступово поглиблюючи його в деревину. При точної подрезке від дошки відокремиться шматочок у вигляді тригранної пірамідки. Послідовно обробіть всі елементи візерунка.
9
Принаймні формування досвіду переходите до більш складних форм, в яких використовується поєднання окремих прийомів. При достатній старанності з часом ви неодмінно зможете виробити свій неповторний стиль різьби, що відображає вашу творчу індивідуальність.