Як навчитися професійно фотографувати. вишивка атласними стрічками.

За сьогоднішнім великою кількістю різних фотокамер і техніки до них багато хто забуває про те, що професіоналізм визначається не маркою апарату і не його цінником. Професіоналізм - це, в першу чергу, досвід.
Вам знадобиться
  • Фотокамера
Інструкція
1
Не випадково список необхідних предметів обмежується одним пунктом. Щоб навчитися добре фотографувати, вам потрібна тільки камера. Все. Хоча навіть це не зовсім вірно - ви можете обмежитися навіть сірникових коробок! Цілком серйозно. Робите в ньому дірочку, вставляєте плівку - і виходить вже фотоапарат, який називається пинхол, і умільці примудряються знімати на нього шедеври. Але вам для початку достатньо простого фотоапарата, плівкового або цифрового - вибирайте самі, у кожного свої переваги і недоліки. Якщо у вас достатньо терпіння і бажання велике, візьміть плівку: з нею возитися складніше, зате за допомогою неї наб'єте руку. Цифра - простіше і доступніше, але вона занадто багато буде «думати» за вас.
2
Отже, у вас є фотоапарат, і ви збираєтеся професійно їм володіти. Так що ви сидите і читаєте це ?! Швидко вставайте, беріть свого «одноокого друга», і марш фотографувати! Що завгодно, кого завгодно. Починайте прямо зараз. Вийдіть на вулицю, підловити цікаві сценки з життя людей, тварин. Спостерігайте за природою. Поверніться додому, перегляньте фото. Відзначте, що вийшло вдало, а що - ні. Що подобається, а що - не дуже. Покажіть свої знімки іншим, нехай вони висловлять свої думки. Не викидайте ці фото, переглянете їх через місяць. Побачите, ваш погляд на них ізменітся.Виходя на вулицю, беріть з собою фотоапарат. Знімайте більше, частіше. Але це не означає, що можна повісити камеру на пояс і змусити її клацати кожні п'ять хвилин. Обмірковуйте все, що робите. Дивлячись в об'єктив, ви повинні ставити собі запитання: чим цінний саме цей кадр? Що ви хочете донести вашою творчістю?
3
З плином часу у вас збереться багато знімків. Різних, вдалих і не дуже, на різні теми. Переглядаючи ваш «багаж», ще раз ставте собі запитання: навіщо? Що ви хочете всій цій масою картинок сказати? Чи є в них ідея, сенс? Не бійтеся визнати вашу творчість недосконалим, порожнім, - такі етапи неминучі в будь-якій справі, головне - як ви їх переживете. Не бійтеся змінюватися. Важливо вносити розуміння того, навіщо ви фотографуєте. Групове фото в дитячому садку, весільна зйомка, фото в альбом випускників - це ще не професіоналізм. Для багатьох фотографів це просто «халтура», що приносить дохід (хоча це не означає, що в цьому виді діяльності не можна домогтися професіоналізму, аж ніяк!). Вищий пілотаж - бути художником, у якого замість пензля фотокамера.
4
Вивчайте роботи майстрів. Анрі Картьє-Брессон, Олександр Родченко, Річард Аведон, Хельмут Ньютон, Йозеф Судек та інші, - ці імена залишилися в історії, вони надихають багатьох сучасних фотографів. Уважно розглядайте роботи фотохудожників, розбираючи, чому той чи інший кадр виглядає так виразно. На допомогу вам прийдуть книги з мистецтва, фотографії, композиції. Читайте їх, тренуйтеся на них.
5
Коли робите знімок, мислите серіями, - таку пораду дає сучасний фотограф Валерій Ністратов. Зверніть увагу, що роботи майстрів светописи (а саме так дослівно перекладається слово «фотографія») гармонійні не тільки окремо, але і разом. Вони об'єднуються загальною тематикою, якоюсь думкою, ідеєю, композиційним рішенням і т.п. Тобто, з них можна зібрати серії фотознімків. Перегляньте альбоми, колекції ваших фото. Якщо вони не нагадують вам солянку з випадкових кадрів, значить, ви вже просунулися на шляху до майстерності.
6
Навчившись поводитися зі своєю фотокамерою, ви вже можете освоювати більш «просунуті» пристрою, вивчати додаткову техніку і різні пристосування. Але запам'ятайте, ваш основний інструмент - це навіть не камера, а власні очі, а також світло навколо. Тому «натаскувати» свій погляд, як музиканти тренують слух. Більше спостерігайте, помічайте цікаві деталі. А знаючи, як використовувати світло, ви зможете зробити відмінний кадр навіть на стільниковий телефон. У невмілих же руках сама просунута фототехніка створить тільки лише перешкоди творчості. Дорогі каструлі - ще не запорука смачного борщу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6yd8qP0wSlA