Як підібрати шпалери. стіни в квартирі.

Шпалери - один з найпростіших і елегантних способів оновити приміщення і поліпшити його інтер'єр. Проте буває досить непросто підібрати покриття для стін так, щоб воно відповідало вашим бажанням і сприяло формуванню затишку. Різноманітність колірних рішень і фактури шпалер нерідко може привести в глухий кут. Так якими ж принципами слід керуватися при виборі декоративних шпалер?
Інструкція
1
При виборі шпалер для стін враховуйте розміри і освітленість приміщення. Правило тут таке: слід уникати яскравих і великих малюнків в маленьких приміщеннях і глибоких темних тонів в кімнатах з недостатнім природним або слабким штучним освітленням.
2
Зіставте колір шпалер з відтінками інших елементів декору - килимів, жалюзі, штор, меблів. В ідеальному випадку всі предмети в кімнаті і частини конструкції інтер'єру повинні утворювати гармонійно складений колірний ансамбль. При цьому основний колір шпалер зовсім необов'язково повинен збігатися з домінуючими кольорами обстановки.
3
Вибираючи шпалери для обклеювання всієї квартири, пам'ятайте, що одноманітність в оформленні стін неприпустимо, як, втім, небажані і зайво різкі контрасти. Не рекомендується поєднувати занадто бляклі і до крайності насичені тони шпалер, в іншому випадку при знаходженні в приміщенні може рябіти в очах.
4
Оформляючи кухню, передпокій та інші приміщення з підвищеним ризиком забруднень, підбирайте вінілові шпалери, призначені під фарбування. Їх можна без особливих зусиль помити або очистити від бруду в разі потреби.
5
Для вітальні підберіть ошатні, але не викликають шпалери, виконані на текстильній основі або за технологією шовкографії. Враховуйте, що просте і недороге настінне покриття на паперовій основі порівняно швидко почне вицвітати під впливом сонячних променів і втратить первісний вигляд.
6
Продумувавши дизайн стін спальні, віддавайтеся на волю фантазії. Будучи приміщенням з найнижчим рівнем забрудненості, спальня може бути оформлена шпалерами самої різної текстури, від паперових, до текстильних або вінілових. Дуже важливо правильно підібрати колірну палітру, щоб кімната мала затишний вигляд, що розташовує до відпочинку. Пам'ятайте про розумне і гармонійному поєднанні всіх аспектів шпалер: кольору, фактури і декоративного малюнка.
Плануючи придбати шпалери для кімнати, в першу чергу потрібно враховувати її призначення. Правильний підбір кімнатних шпалер дозволить вам створити гармонійну психологічну обстановку.
Інструкція
1
Вибір шпалер для вітальні. Вибираючи шпалери для вітальні кімнати, вам потрібно врахувати, в яких цілях буде використовуватися дана кімната. Для веселощів і свят підійде один тип шпалер, для обговорення будь-яких ділових питань, буде потрібно вже інший стиль. Підбір шпалер також повинен здійснюватися з урахуванням меблів, яка буде розташовуватися в кімнаті - її колір, габарити, все це необхідно брати до уваги. Зазвичай, у вітальні люди прагнуть створити затишну обстановку. Для цих цілей найбільш вдало підійдуть м'які постільні тони. При оформленні вітальні також не варто забувати про її декоруванні.
2
Вибір шпалер для спальні і залу. Всупереч думці, що в залі шпалери повинні бути найбільш яскравими, а в спальні, навпаки, темними, оформлення стін в даних приміщеннях повинне бути схожим. Шпалери для подібних приміщень повинні бути виконані в теплих оксамитових тонах. Оформляючи дизайн залу або ж спальні, зверніть увагу на кремові забарвлення шпалер - такий стиль буде ідеально поєднуватися з будь-яким типом меблів, а також створить неповторну обстановку тепла і затишку в приміщенні.
3
Шпалери для дитячої кімнати. Тут ви можете використовувати всі кольори веселки. Психологами було доведено, що дизайн дитячої кімнати, виконаний за участю даних квітів, сприятливо впливає на психологічний розвиток вашої дитини. Однак відразу варто відзначити той факт, що при оформленні дитячої кімнати, незважаючи на те, що у веселці присутній червоний колір, використовувати його в подібному приміщенні вкрай небажано - даний колір символізує тривогу і агресію, що надасть відповідний вплив на психіку вашої дитини. В той же час, вибираючи шпалери для тієї або іншої кімнати, в першу чергу, слід керуватися власними уподобаннями, які вже можна буде обіграти відповідно до призначення приміщення.