Як правильно користуватися зубною ниткою. Як користуватися зубною ниткою.

Просто почистити зуби щіткою після їжі часто буває недостатньо. Дрібні частинки їжі застряють між зубами і, якщо їх звідти не витягти, наслідки можуть бути самі неприємні. Залишки їжі почнуть гнити, піде процес розмноження бактерій, а це вже пряма загроза зубам і ясен. Карієс, зубний камінь, пародонтоз і багато іншого не минуть вас. Саме тому після їжі потрібно не тільки вдаватися до допомоги щітки, а й зубної нитки. Щоб ефект був максимальним, треба знати, як правильно користуватися зубною ниткою.
Інструкція
1
Відміряйте 35-40 см зубної нитки і накрутіть на середні пальці таким чином, щоб середня частина нитки, якої власне і слід чистити міжзубний простір, дорівнювала 5-6 см.
2
Натягніть зубну нитку, утримуючи її великими і вказівними пальцями. Введіть її акуратно між зубами, не допускаючи сильного тиску на ясна щоб уникнути їх травмування.
3
Починайте обводити ниткою зуб, обхоплюючи його С-образно. Спочатку один, потім цією ж ниткою і також С-образно - сусідній. Допомагайте пальцями нитки рухатися вліво/вправо і вгору/вниз, часом трохи заводячи її під лінію ясен. Як тільки прочистите один проміжок (практично - 2 зуба по половинці), виймайте нитка з порожнини рота і, розмотавши її з пальців, викидайте.
4
Відріжте нову нитку довжиною 35-40 см, знову накрутите її на середні пальці рук і повторіть всю процедуру чищення, як виконали це з першими двома зубами, а точніше - їх половинками. Так і переміщайтеся від зуба до зуба, щоразу змінюючи нитка. Якщо ви будете послідовні, то жоден зуб і жоден міжзубний проміжок не залишаться необробленими.
5
На завершення процедури можете прополоскати порожнину рота теплою водою.
Зверніть увагу
Якщо чистка зубів спеціальною ниткою - нове для вас заняття, тобто ви ніколи раніше не користувалися нею, в перші дні може спостерігатися кровоточивість ясен. Не треба цього лякатися і припиняти процедури. Можливо, ви просто неправильно користуєтеся зубною ниткою, через день-два наполегливих тренувань ви все почнете робити відповідно до правил, і проблема зникне. Якщо кровоточивість триває після тижневої практики чистки зубів за допомогою нитки, вам не обійтися без консультації стоматолога. Не полінуйтеся, сходіть на прийом. Бути може, ви просто використовували не підходящий вам тип зубної нитки, і доктор вкаже вам на це. При наявності серйозних проблем лікар призначить вам курс лікування.
Корисна порада
Нехай вас не бентежить тривалість і втому чистки зубів ниткою. Ви дуже скоро звикнете, і процедура не займатиме у вас багато часу. Та й ваші рухи поступово стануть впевненими і точними. Зведіть даний ритуал в корисну звичку.