Як визначити вік папугу Корелла.

І старі, і молоді Кореллі, або німфи, як цих папуг називають в Росії, однакового розміру. Тому для визначення віку цих птахів орнітологи радять звертати увагу не на зростання, а на поведінку, забарвлення пір'я і очей, а також на весь зовнішній вигляд папугу в цілому.
Інструкція
1
Постарайтеся придбати кореллу 10-14-тижневого віку. Фахівці вважають, що такі молоді особини краще звикають до нового господаря й місцю проживання. В ніжному віці німфи виглядають непрезентабельно. Їх оперення менш яскраве, ніж у дорослих птахів. Хвіст зазвичай злегка скуйовджене, закоротка і не дуже чистий - юні Кореллі ще не вміють добре чиститься і часто возяться на дні клітки, паскудячись в посліді. У пташенят до першої линьки зберігається невелика лисина на маківці біля чубчика.
2
У корелл сірої, природного забарвлення приблизний вік можна визначити за кольором дзьоба і лап. Якщо у юних папуг вони сіро-рожеві, то у більш дорослих особин ці частини тіла темніші. Також у молодих корелл чіпкі, як у маленьких кошенят, ніжні, світлі кігтики.
3
Зверніть увагу і на колір очей німфи. На відміну від дзьоба, кігтів і лусочок на лапах, з віком вони світлішають. У молодих папуг райдужка майже чорна. У старих вона стає світло-коричневою.
4
Юні особини Кореллі майже не мають пір'я на чубку. Їх небагато і вони більш прямі, ніж у старих птахів, чубчик яких загинається вперед. Між пір'ям чубчика у молодої птиці можна розглянути трубочки від нових зростаючих пір'я.
5
Щоб визначити приблизний вік птиці, поспостерігайте за її поведінкою. Молоді Кореллі відрізняються деякою незграбністю.
6
Вік корелл мутаційного, що не сірого, окраса можна визначити по восковице - ділянці потовщеною і неопереною шкіри над дзьобом, а також по лапах. У молодих папуг пальці гладкі, з віком лусочки на них збільшуються в розмірах і стають більш грубими, з'являються зморшки. Восковица у юних особин чиста, що не зморщена. Молоді птахи відрізняються також гладким дзьобом без яких або відслонень. Зазвичай ніздрі у пташенят щодо дзьоба більші, ніж у дорослих родичів.