Як наклеїти плінтус на стелю. Як відновити глянець на плитці.

Стельовий плінтус стає хорошим доповненням до шпалер, надаючи стелі закінчений вигляд. При повному схожості з ліпниною він легкий, недорогий і без праці наклеюється. Щоб при його монтажі не залишилося зазорів, слід правильно розрізати матеріал і акуратно закріпити на поверхні.
Вам знадобиться
 • - стусло;
 • - ножівка;
 • - монтажний ніж;
 • - наждачний папір;
 • - лінійка;
 • - фарба;
 • - клей;
 • - шпатель;
 • - шпаклівка;
 • - кисть;
 • - олівець.
Інструкція
1
Оберіть плінтусПотолочний плінтус виконується з легких матеріалів - поліуретану або пінопласту. Зверніть увагу на величину гранул, з яких спресований виріб. Не варто для обробки використовувати фактурні планки - нерівності будуть помітні навіть після фарбування. Запасіться гладким матеріалом з однієї партії.
2
Розрахуйте матеріалДля цього виміряйте спочатку периметр приміщення. Беручи до уваги те, що плінтус з поліуретану випускається довжиною 2 м, обчисліть необхідну кількість планок. Округліть отриману величину в більшу сторону. Передбачте 1-2 запасних деталі на випадок помилки при нарізці або поломки при монтажі.
3
Зробіть розмітку помещеніяПосмотріте, яка довжина плінтуса буде краще виглядати на вашій стелі. Прикиньте розташування плінтусів, щоб уникнути з'єднань шматків різної довжини. Краще зробити стикування двох середніх, ніж двометрового і короткого відрізків - довгий плінтус на нерівній стіні може зламатися.
4
Наріжте плінтусВнімательно робіть зріз решт плінтуса, стикується в кутах. Перевірте, під яким кутом сходяться в приміщенні стіни. Наприклад, якщо це 90 градусів, відзначте олівцем лінію зрізу під кутом 45 градусів. Використовуйте для нарізки стусло - пристосування, що контролює точність розпилу. Зробіть розмітку ліній зрізу на всіх заготовках.
5
Нанесіть клейДля фіксації плінтуса користуються різними речовинами: рідкими цвяхами, силіконовими або акриловими герметиками, полімерно-спиртовим клеєм. Візьміть для роботи клей на основі полімеру - він утворює міцний водонепроникний шов, що висихає через 30-40 хвилин. Нанесіть клей на плінтус на дві поверхні: з боку стелі і з боку стіни. Намагайтеся зробити смужки без напливів. Тюбик можна злегка підігріти на батареї або на сонці - клей стане пластічнєє і рівніше ляже на планку.
6
Наклейте плінтус Злегка прикладіть до чистої і сухій поверхні плінтус, приміряючи його з кута, а потім відірвіть. Дайте клею підсохнути 2-3 хвилини і знову притисніть до наміченого місця. Тиснути не треба, оскільки матеріал м'який і на ньому від пальців залишаться вм'ятини. Коли один стик готовий, візьміть наступну заготовку і приклейте до першої. Підходячи до іншої стіни, спочатку виміряйте до неї відстань, підготуйте планку потрібної довжини, а потім вирізуйте на ній кут. Не старайтесь повторити кривої контур поверхні - плінтус повинен йти тільки по прямій лінії. На наступний день зашпаклюйте всі стики і примикання до стіни і зріжте надлишки клею.
Зверніть увагу
Стельовий плінтус клеїться, коли поверхні підготовлені до фарбування або обклеювання шпалерами: прошпакльовані, зашкурени і заґрунтовані.
Корисна порада
Використовуйте в роботі гострий канцелярський або монтажний ніж - вийде рівний зріз. Але якщо край плінтуса вийшов з зазублинами - зарівняти його дрібнозернистим наждачним папером.