Як відіпрати штори.

Штори не тільки закривають внутрішній простір квартири, а й виконують декоративну функцію. Прикрашаючи вікна, вони захищають від сонця і створюють затишок в домі. Щоб штори довго зберігали первісну красу, їх слід вчасно і правильно прати.
Вам знадобиться
  • - універсальний миючий засіб;
  • - м'яке миючий засіб;
  • - кухонна сіль;
  • - нашатирний спирт;
  • - 3% -ний розчин перекису водню;
  • - губка;
  • - чиста ганчірка.
Інструкція
1
Підготуйте штори Акуратно зніміть штори з гачків. Щоб не піднімати клуби пилу будинки, ретельно струсіть її на вулиці. Відсортуйте штори за кольором і за складом тканини - температурний режим прання для них буде різним. Замочіть вироби однієї якості в воді з додаванням порошку. Через деякий час замініть брудну мильну воду свіжою і знову занурте в неї штори.
2
Дотримуйтесь температурний режімдля правильної прання слід знати склад тканини, з якої виконані штори. Оскільки вони шиються з натуральних або синтетичних матеріалів, то і процес прання відрізнятиметься. Наприклад, у білих лляних штор - це 60 градусів з застосуванням універсального миючого порошку для білого полотна, а кольорові лляні стираються тільки при 40 градусах порошком для тонких тканин. Для шовку і оксамиту краще брати м'яке миючий засіб і ледь теплу воду (30 градусів). Стираючи шовк руками, не тріть і не викручуйте - цю тканину важко розгладити.
3
Поперіть синтетичні шториСінтетіческіе волокна (поліефір, поліамід, поліакріл, поліестер) широко використовуються у виробництві тканини для штор - вони легкі і білосніжні. Щоб залишитися окрасою вікна, такі вироби вимагають частої і дбайливого прання. Наприклад, універсальним порошком фіранки з поліестеру можна прати при 40 градусах, з поліефіру - при 60 градусах. Якщо на тканині залишилися складки, отгладьте їх через вологу тканину теплою праскою в режимі «шовк».
4
Поперіть кухонні занавескіНа кухні штори брудняться швидше, ніж в інших приміщеннях квартири. Щоб тканина легше відіпралася, замочіть її на ніч в солоній холодній воді і додайте сіль в порошок при пранні. Якщо штори виготовлені з бавовняної тканини, дотримуйте правило: періть при 30 градусах і прополіскуйте у воді з оцтом.
5
Відбілити тюльБелие штори від частого прання швидко втрачають свіжість, збираючи в своїх складках пил і тютюновий дим. Якщо тюль пожовтіла, замочіть його перед основним пранням на кілька годин в солоній воді (2 столові ложки на 1 л води). Можна замість кухонної солі використовувати нашатирний спирт (1ст. Л.) І перекис водню (2 ст. Л.). Для цього в гарячу воду покладіть тюль, розправте його і залиште в розчині на 30 хвилин. Після відбілювання ретельно прополощіть виріб і виперіть.
6
Відчистите пятнаЖірное пляму можна видалити, якщо протерти його мокрою губкою. Використовуючи м'яке миючий засіб, акуратно нанесіть піну на забруднене місце. Вимийте губку, відіжміть і зітріть з плями залишки вологи. Змийте чистою водою залишки мила і просушіть чистою ганчіркою. Якщо пляма залишилося, спробуйте позбутися його, повністю виправши штору в машині.
Зверніть увагу
Якщо на виробі є умовні позначення, строго відповідають їх рекомендаціям. За відсутності інформації про склад волокон краще скористайтеся послугами хімчистки - тоді у вас не буде неприємних сюрпризів при пранні штор.
Корисна порада
Оскільки штори об'ємні, і приводити їх в порядок руками незручно - використовуйте пральну машину. Завантажуйте її барабан наполовину - це забезпечить більш якісне прання і полоскання.