Як в'язати жилет на спицях.

В'язаний жилет - один з універсальних предметів одягу, доречний і в чоловічому, і в жіночому, і в дитячому гардеробі. Товстий вовняний жилет зігріє в туристському поході, ажурний - прикрасить діловий костюм і зробить ошатним навіть дуже просте плаття. Існує безліч фасонів в'язаних жилетів, але кожна майстриня може придумати і свій. Найбільш популярний спосіб - в'язання знизу вгору окремими деталями. Але можна зв'язати жилет поперек і одним полотном. З'єднувати доведеться тільки плечові шви.
Вам знадобиться
  • - 300-500 г пряжі середньої товщини (довжина нитки в клубку 250-300 м);
  • - спиці № 1,5 і № 2.
  • - аркуш паперу;
  • - міліметрівка;
  • - олівець;
  • - сантиметрова стрічка.
Інструкція
1
Для жилета вам необхідно знати декілька мірок. Загальну довжину вироби виміряйте по середині спинки, від шийного хребця до передбачуваної лінії низу. Вам також потрібно знати довжину від лінії низу до пройми, полуобхват найширшої частини вашого тулуба (тобто грудей або стегон, залежно від типу фігури), довжину плеча і глибину вирізу.
2
Якщо ви тільки вчитеся в'язати, зробіть лекало. Воно стане в нагоді вам і надалі, а зробити його можна з будь-якої зручної викрійки жилета, як виїзного, так і зшитого. В останньому випадку приберіть виточки, відзначте лінії планки, трохи розширте пройму і виріз під гумку.
3
Зв'яжіть зразок. Розрахуйте кількість петель по вертикалі і горизонталі. Порахуйте, скільки петель потрібно набрати для ряду, який за розміром дорівнює лінії планки, яку ви зазначили на поличці. Саму планку краще прив'язати потім, вона вийде більш еластичною. Розрахуйте довжину вироби без нижньої гумки.
4
Почніть в'язати лицьовій гладдю. Вирішіть, де у вас буде лінія низу. Вона повинна залишатися прямою, а ось по другому краю відразу ж починайте додавати петлі залежно від форми вирізу. Дуже популярний V-подібний виріз. Для нього додавайте по 1 петлі в кожному четвертому ряду. Не забувайте приміряти виріб по викрійці. Як тільки ви побачите, що Дов'язати виріз до лінії плеча, припиніть додавати петлі.
5
Виконуйте полотно по прямій до лінії пройми. Закрийте частину петель на висоту пройми. Продовжуйте в'язати до бокового шва. Його у вас не буде, тому що поличка плавно переходить в спинку. Лінії швів потрібні тільки як орієнтири. Після того як ви дійдете до бокового шва, пров'яжіть ще кілька сантиметрів і додайте стільки ж петель, скільки ви закривали на пройму з боку полички.
6
Лінія вирізу з боку спинки майже пряма. Щоб жилет добре сидів і не стовбурчився зверху, збавте поступово кілька петель. Довяжіте до точки початку плеча і закрийте по 1 петлі через 5-6 рядів. Починаючи від середини спинки, додайте петлі в тій же послідовності. По прямій довяжіте до початку пройми. Не забувайте про те, що половинки спинки повинні бути симетричними.
7
Виконайте пройму, як ви це вже робили. Довяжіте до другого бокового шва і приміряйте виріб до викрійці. Далі послідовність така; в'яжіть по прямій до краю пройми з боку полички. Додайте стільки ж петель, скільки ви закривали, в'яжіть прямо до початку вирізу. По лінії вирізу зменшуйте петлі так само, як ви їх додавали в самому початку роботи. В результаті у вас повинен вийти жилет, спинка якого строго відповідає викрійці, а полички вже на ширину планки.
8
Сшейте плечові шви. Наберіть на кругові спиці меншого діаметра петлі по низу вироби. Залежно від товщини ниток кількість їх буде різним. Якщо нитки товсті, набирайте по 3 петлі на кожні 2 петлі косички. В інших випадках необхідно набирати 2 петлі з кожної кіски. Слідкуйте, щоб в'язання не було занадто вільним або занадто розтягнутим. Постарайтеся, щоб кількості петель гумки на поличках було однаковим. Зв'яжіть гумку 1х1 або 2х2 на потрібну довжину.
9
На ті ж кругові спиці наберіть петлі на планку і обв'язку вирізу. Там, де у вас вже пов'язана гумка, набирайте по 2 петлі в кожну косичку або 3 петлі з 2 кісок. За розрізу застібки та коміра набирайте з кожної петлі одну.
10
В'яжіть гумку на половину ширини планки, потім зробіть на одній з поличок петлі. В даному випадку зручніше вертикальні прорізні петлі. По одному ряду закрийте через рівні проміжки однакові кількості петель, а в наступному стільки ж додайте. Виконуйте гумку на ширину планки. Потім пров'яжіть ряд на підгин виворітними петлями. Довяжіте до отворів, закрийте і додайте петлі і закінчите гумку. Пришийте або прив'яжіть її вільний край. Отвори для гудзиків можна обв'язати гачком.
11
Пройми зручніше обв'язувати на п'яти спицях, але можна використовувати і кругові, того ж номера, що і для всіх інших гумок. В'яжіть гумку по колу на потрібну ширину, потім пров'яжіть виворітний ряд на підгин і закінчите внутрішню сторону обв'язки, яку також необхідно пришити або прив'язати до полотна. Після цього вам залишиться тільки пришити гудзики.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bYavrOlzoyg
Один з ознак сучасної моди - демократичність і різноманітність. Раніше чоловічий жилет (безрукавка) асоціювався з військовим обмундируванням, пізніше з'явилися строгі класичні моделі. Сьогодні популярна одяг різних стилів і матеріалів - від спортивних виробів на блискавках до затишних в'язаних жилет ів. При всіх відмінностях більшість моделей базується на зручній викрійці: спинка і поличка на гумці, з проймами рукавів і трикутним вирізом.
Вам знадобиться
  • - прямі спиці №4;
  • - пряжа;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Виконайте зразки полотна для всіх візерунків, які ви обрали для в'язання чоловічий безрукавки. Приміром, для планок (низ, пройми, горловина) оптимальна еластична гумка 1х1 - чергування лицьової та зворотньої петель. Основою полотна може стати гумка 2х2 (по 2 лицьової та зворотньої). Верх переду можна прикрасити простим рельєфом: візерунок 2х2 переходитиме в зиґзаґоподібну лінію так званої італійської гумки.
2
Потренируйтесь у виконанні «зигзага». Для цього наберіть петлі, число яких буде кратним чотирьом. Наприклад, 16 (включаючи кромочні).
3
Зв'яжіть перший і другий ряди гумкою 2х2, на третьому зробіть: 2 виворітні; другу з наступних петель пров'яжіть за задню стінку лицьовою; поверніться до майбутньої петлі і виконайте її лицьовій за передню стінку; знову 2 виворітні і далі за зразком.
4
В четвертому ряду в'яжіть: 2 лицьові; далі 2 петлі пров'яжіть виворітними, але спочатку другу за рахунком, а потім - першу. Знову пара лицьових; потім до кінця ряду працюйте згідно малюнку полотна. У наступних рядах зигзагоподібний візерунок повторюється за описом в кроках №№3 і 4.
5
На підставі готових зразків роботи розрахуйте щільність в'язання чоловічого жилет а і відкоригуйте розмір; підберіть підходящу пряжу і спиці. Приміром, щільність трикотажного полотна (спиці №4) - 21 петля і 30 рядів у квадраті зі сторонами в 10 см. Для вироби 52-го розміру достатня кількість початкових петель для нижньої кромки полички і спинки - по 106.
6
Починайте працювати зі спинки. Зв'яжіть десяток рядів гумкою 1х1, потім переходите на візерунок 2х2. В'яжіть пряме полотно, поки не досягнете лінії пройм безрукавки. У наведеному прикладі це буде приблизно на 39-40 см від низу роботи.
7
Щоб симетрично закруглити полотно справа і зліва спинки, в кожному парному ряду закрийте 2 рази по 3 петлі, 2 рази по 2 і 2 рази всього по петлі (сусідні пари петель в'яжуться разом).
8
Відміряйте висоту пройм. Коли вони досягнуть 20-21 см, сформуйте округлий виріз. Для цього відзначте центральні 22 петлі і закрийте їх. Продовжуйте працювати окремо над кожною стороною деталі. З одного краю горловини через ряд закрийте 6, потім - 5 петель; протилежний край обробіть за зразком, але немов у дзеркальному відображенні. Решта петлі спинки закрийте.
9
В'яжіть передню частину безрукавки за зразком спинки. Відмінності будуть полягати в декоративному оформленні верху деталі і лінії вирізу. В процесі роботи над передом зробіть контрольну примірку і уточніть бажану глибину трикутної горловини. Її початкова точка (гострий кут) - 2 центральні петлі полотна. Закрийте їх. З цього моменту гумку 2х2 замініть на зиґзаґоподібну (див. Кроки №№3-4).
10
Продовжуйте в'язати жилет від окремих клубків пряжі. Ліворуч і праворуч горловини закривайте по одній крайній петлі в кожному другому ряду. Коли виконаєте виріб до лінії плечей, завершите роботу.
11
Сшейте деталі крою та зв'яжіть планки пройм і горловини. Для цього наберіть на кругові спиці петлі по кромці вироби і зробіть гумку 1х1 потрібної висоти. Комір трикутного горлечка зшийте в гострому куті внахлест. Вам залишиться тільки отпарить готовий чоловічий жилет і дати йому висохнути перед використанням.