Як взяти інтерв'ю.

Сучасні технології дозволяють взяти інтерв'ю декількома способами: при особистій зустрічі, по телефону, факсом, електронною поштою, за допомогою програм-комунікаторів: скайп, ICQ та ін.
Вам знадобиться
  • - диктофон або комп'ютерна програма для аудіозапису (наприклад, Scype Recorder);
  • - телефон;
  • - комп'ютер;
  • - вихід в інтернет;
  • - факс.
Інструкція
1
Інтерв'ю - жанр журналістики, публікація, побудована у вигляді запитань кореспондента і відповідей його співрозмовника. Героєм інтерв'ю може бути визнаний експерт в тій чи іншій галузі або дуже відома й авторитетна персона, особистість якої викликає інтерес.В ужитку «брати інтерв'ю » часто говорять про будь-якій розмові журналіста з джерелом інформації, в тому числі при зборі матеріалу для публікацій в інших жанрах.
2
Важлива складова інтерв'ю - підготовка. Перш ніж виходити на контакт з майбутнім героєм публікації, постарайтеся зібрати максимум інформації про нього і сфери його діяльності. Будь-якій людині приємніше спілкуватися з компетентним співрозмовником, виявляти цікавість до його особистості, роботі, творчості. До тих же, хто всього цього не демонструє, можуть поставитися зневажливо, а в інтерв'ю під будь-яким приводом отказать.Тщательно продумайте питання, зіставте їх кількість з місцем на смузі, яке готова відвести під інтерв'ю редакція. Врахуйте, що співрозмовник може бути обмежений у часі, і постарайтеся не віднімати його даремно. Та й ваш час не гумова.
3
Наступний етап - вихід на контакт з героєм. Зв'язатися з ним можна за телефоном (для чого треба знати номер), електронною поштою, за допомогою програми-комунікатора. Якщо вам відомий спосіб зв'язку, який воліє майбутній співрозмовник, скористайтеся саме ім.Еслі герой інтерв'ю - чиновник, для виходу на нього, швидше за все, доведеться використовувати прийнятий в його відомстві порядок роботи зі ЗМІ. Зазвичай це передбачає запит через прес-службу по факсу на бланку редакції або електронною поштою, але можуть бути й інші варіанти.В телефонній розмові або при особистій зустрічі (наприклад, на заході) представьтесь майбутньому герою інтерв'ю , назвіть своє видання і мета бесіди, якщо в цьому є необхідність.
4
Якщо співрозмовник намагається відмовитися, постарайтеся його переконати в необхідності інтерв'ю , але не переусердствуйте.Прі зверненні по електронній пошті вкажіть, що хотіли б взяти інтерв'ю , в темі письма, згадайте там же видання, яке представляєте. Обговоріть варіанти подальшої взаємодії, запропонуйте максимальний вибір возможних.Еслі майбутній герой інтерв'ю каже, що сам вам зателефонує і потім не виходить на зв'язок, періодично ненав'язливо нагадуйте йому про себе: він міг просто забути. Тримайтеся при цьому максимально чемно і доброзичливо.
5
Обмовите форму самого інтерв'ю , найбільш зручну співрозмовнику: особиста зустріч, бесіда по телефону, електронна переписка, обмін повідомленнями або голосовий зв'язок через інтернет.Обязательно використовуйте диктофон або звукозаписну програму при спілкуванні голосом через інтернет . Аудіозапис нагоді вам, якщо виникнуть спірні ситуації. Зберігайте її протягом року після виходу публікаціі.Будьте готові до того, що додаткові питання можуть виникнути у вас в ході бесіди, при роботі над текстом (на цій стадії питання і побажання можуть з'явитися і у редактора). На цей випадок обговоріть з співрозмовником можливість зв'язатися з ним для уточнень після інтерв'ю .
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=YBmp5c2lOa4
Зверніть увагу
«Разговорность» жанру інтерв'ю не означає, що треба публікувати дослівно все, що каже співрозмовник. Журналіст має право і зобов'язаний переробити текст на свій розсуд, але не повинен спотворювати його зміст.
Корисна порада
Ні чинне законодавство, ні етика журналіста не вимагають обов'язкового узгодження інтерв'ю з його героєм. Якщо ж той наполягає на цьому, керуйтеся політикою редакції. Більшість воліють согласовать.В західній журналістиці узгодження не прийняті: використано в публікації може бути все сказане в присутності репортера.Однако власкори іноземних ЗМІ, що працюють в Росії, погоджують із співрозмовниками фрагменти, які використовують як пряму мову. Інтерв'ю ж цілком відноситься до такої.