Як зробити скління балкона.

Відкритий балкон в багатоквартирному будинку можна використовувати з різними цілями, наприклад, сушити білизну, милуватися околицями і т.п. Однак пил, сміття, атмосферні опади роблять його малопридатним для експлуатації. Тому правильним рішенням буде засклити балкон і тим самим збільшити його функціональність, захиститися від вуличного шуму і отримати додаткову площу.
Вам знадобиться
  • - віконна конструкція;
  • - монтажна піна;
  • - кріплення;
  • - інструменти для монтажу.
Інструкція
1
Перш ніж вибрати систему скління, вирішите, як будете використовувати балкон: як комори, майстерні, додаткової кімнати і т.п. Крім того, дайте відповідь на питання, що хочете отримати від балконного вікна: гарний зовнішній вигляд, зручність в експлуатації, захист від перепадів температур і т.д.
2
Вивчіть пропозиції на ринку віконних конструкцій. Відзначте переваги і недоліки тієї чи іншої системи скління. Так, наприклад, алюмінієвий профіль є недорогим, міцним і довговічним матеріалом, але не володіє тими тепло- і шумоізоляційними властивостями, які є у пластикових вікон. Враховуючи свої побажання, виберіть ту продукцію, яка оптимально підходить для реалізації задуманого по всіх параметрах.
3
Подумайте, хто проводитиме монтаж вікон. Ви можете звернутися у фірми, які виробляють засклення балконів, а можете зайнятися цим самостійно. У будь-якому випадку спочатку переконайтеся в міцності балконних перил і при необхідності зміцните їх. Наприклад, не рекомендується встановлювати пластиковий каркас на металевий парапет, так як він зможе не витримати велику вагу конструкції, тому надійніше буде звести більше міцну основу для рами, наприклад з піноблоків або цегли, а тільки потім проводити встановлення вікна.
4
Якщо прийняли рішення зайнятися склінням своїми силами, в першу чергу накресліть ескіз балконного вікна. Вирішіть питання з кількістю і механізмом відкривання стулок, чи будете встановлювати склопакет на бічні сторони і т.п. Далі зробіть необхідні заміри.
5
Перед установкою віконної коробки пригвинтите до неї металеві накладки (анкерні пластини), за допомогою яких зможете пізніше зафіксувати її до стелі, стін і парапету. Зазвичай достатньо двох пластин по висоті з кожного боку коробки. Водрузите конструкцію в проріз, виведіть за рівнем і закріпіть. Встановіть відливи, підвіконня. Закладіть отвори між вікном і стінами монтажною піною. На останньому етапі поставте стулки і замаскуйте піну.
Корисна порада
Врахуйте, що при кріпленні віконної конструкції в пеноблок краще використовувати саморізи, так як анкерні пластини в даному випадку не гарантують міцного закріплення.
Скління лоджії може переслідувати різні цілі - від простої захисту від дощу, вітру і снігу до створення окремої кімнати. Залежно від них, існує кілька видів вікон, які потрібно встановити.
Інструкція
1
Встановіть прості дерев'яні рами з одним склом і мінімумом герметизації. Цей варіант підходить у випадку, якщо ваша мета - захист від зовнішніх впливів, але не шумоізоляція. Засклення такого плану трохи приглушить зовнішні звуки, температура в холодну пору року буде на два-три градуси вище, ніж на вулиці. Плюсом такої конструкції є хороша прохідність повітря і легка установка, яку ви зможете зробити самостійно.
2
Використовуйте пластикові вікна, якщо ви хочете домогтися більшого комфорту на балконі. Склопакети забезпечать захист від вітру та інших зовнішніх впливів, а також не дозволять температурі сильно знизитися в холодну пору року. При цьому способі остекленения, як правило, слід встановити додатковий шар внутрішньої обшивки балкона. Пластикові вікна, на відміну від дерев'яних рам, стійкі до впливу зовнішнього середовища і можуть прослужити дуже довго. З плюсів можна відзначити, що їх установка може обійтися відносно недорого, з мінусів же - відсутність вільної циркуляції повітря усередині приміщення. Також при сонячній погоді рекомендується тримати їх відкритими - це допоможе витримати температуру на балконі в розумних межах.
3
Для перетворення вашого балкона в окрему кімнату поєднуйте склопакети і високу ступінь утеплення. Залийте герметиком всі щілини в стінах. Прокладіть утеплювач уздовж рам, стін, на підлозі та стелі. Обов'язково зробіть гідроізоляцію. Якщо балкон знаходиться на підвітряного стороні, прокладете додатковий шар з пінобетону - це забезпечить більший відсоток збереження тепла в приміщенні. Проведіть електрику і продумайте систему опалення кімнати. Оптимальним буде використання системи електропідігріву підлоги. Після цього зробіть внутрішню обшивку балкона. Матеріал, з якого вона виготовлена, повинен добре реагувати на нагрів і мати низьку теплопровідність - це допоможе зберегти балкон теплим в зимовий час.