Як з'явилися гроші.

Гроші - це товар, що є загальним вартісним еквівалентом всіх інших товарів і послуг. Хоча, згідно приказці, не в грошах щастя, відсутність їх як таких перешкоджало прогресу людського суспільства. Сказати точно, коли виникли найперші гроші не представляється можливим, зате відома історія їх винаходу і розвитку.
Інструкція
1
У первісному суспільстві універсального еквівалента вартості всіх існуючих товарів довгий час не існувало. Люди жили полюванням і збиранням і попросту ділилися один з одним. Пізніше, з появою скотарства і землеробства виник прямий обмін.
2
Потім народилося ремесло, і роль обміну в розвитку суспільства і виробництва істотно зросла. Паралельно з цим докорінно почало змінюватися суспільство: з первісно-общинного - в рабовласницька. Продукти стали проводити спеціально для обміну, сам процес обміну неймовірно ускладнився через достатку і різноманітності товарів і відсутності їх еквівалента. Відсутність грошей гальмувало розвиток як виробництва, так і самого суспільства.
3
Виділення певного товару як загального еквівалента було не результатом угоди, але сталося стихійно. У різних кінцях земної кулі функцію грошей стали виконувати зовсім різні товари: хутро, какао-боби, худобу, сіль, раби і т.д. Але так чи інакше загальним еквівалентом завжди ставав найбільш цінний і рідкісний товар, найчастіше - отримуваний від інших племен, привозився здалеку і т.д.
4
В ході історії одні еквіваленти витісняли інші, поки, нарешті, люди не зробили грошима метал. Спочатку гроші були залізними, потім - мідні. Існують також згадки про свинцевих і олов'яних. Поворотний момент настав, коли гроші почали виготовляти з благородних металів: золота і срібла. Грошовий обіг стало еластичним. У VII ст. до н.е. в Лідії в обігу з'явилися карбовані монети. І лише на початку IX ст. н.е. в Китаї були винайдені перші паперові гроші. При цьому в Європі (і в Росії в тому числі) вони отримали широке поширення тільки в XVIII столітті, а в усьому світі - в XIX. У Росії паперовими грошима почали користуватися з 1769 року, а називалися вони асигнаціями.