Як підібрати акорди на гітарі. підібрати послідовність акордів в мелодії.

Підбір акордів не викличе утруднень у музиканта, особливо якщо у нього абсолютний слух. Попотіти, перш за все, доведеться новачкам. Але й це вміння при бажанні можна розвинути (як, втім, і слух).
Інструкція
1
Насамперед, ви повинні цілком добре уявляти, що таке акорди і якими вони бувають. І, природно, вміти їх грати. Це не означає, що ви відразу зможете їх легко підбирати. Грати по нотах - ще не означає вміти визначати їх на слух. Але базові вміння все ж повинні бути (точно так само, як знання букв алфавіту спрощує побудову слів). І чим більше ви граєте, тим простіше вам буде здаватися завдання підбору акомпанементу. Для початку напрацьований досвід на грі пісень з уже відомими вам акордами (вивчіть спеціальні пісенники або відповідні сайти для гітаристів).
2
Перш ніж приступити до підбору акомпанементу, прослухайте пісню цілком. Більшість музичних творів мають повторювану структуру, діляться на так звані «квадрати» (на сленгу самих музикантів - повторювана зміна акордів). Є ланцюжка акордів (тобто квадрати), які постійно дублюються в куплетах, в приспівах. Прослідкуйте зміну таких ланцюжків протягом усієї пісні.
3
Відзначайте, в яких частинах мелодії змінюються акорди. Шматками отслушівайте пісню, намагаючись в кожному акорді визначити основний тон, тобто ноту, з якою акорд будується. Визначивши, пропойте цей звук, так він краще запам'ятається. Потім «відшукайте» його на одній з басових струн (він повинен звучати в унісон з акордом в самій пісні). Від знайденої ноти будуйте все співзвуччя. Тут уже не повинно бути труднощів. Так, якщо ви визначили, що основний тон - «до» («С» в буквеному позначенні), то акорд буде, відповідно, С або Cm (залежно від того, мажорний він чи мінорний). В якості підказки тримайте перед собою табличку з простими акордами, де показано, як їх грати, так вам не доведеться будувати їх самому. Тепер прослухайте пісню далі, відстежите, де вже відомий вам акорд змінюється на інший. І точно так само пропойте наступний, знайдіть його основний тон і т.д. Записуйте все акорди літерними позначеннями (С, D, Fm і т.п.). У якийсь момент ви помітите, що послідовність акордів початку повторюватися. З цього моменту процес підбору піде значно швидше, тому основа акомпанементу вже є. Але приспів, швидше за все, доведеться підбирати окремо, тим же самим способом.
4
Найчастіше пісні написані в якій-небудь тональності. Знаючи її, ви спростите собі процес підбору акомпанементу. Тональність часто визначається за заключного акорду або ноті, іноді - по першому. Це знання дуже допоможе вам, якщо ви вже знайомі з базовою нотною грамотою (тому вчіть ноти і гами!). Знаючи, наприклад, що пісня написана в до-мажорі, ви вже не будете діяти наосліп, як раніше, і відразу почнете будувати акорди від нот, що входять в цю тональність (тобто, припустимо, від ноти «фа», а не «фа-дієз», «сі», а не «сі-бемоль» і т.п.). І тренуйте слух і слухову пам'ять. З часом процес «знаходження» потрібного акорду на грифі гітари не займе у вас і хвилини.
Зверніть увагу
Граючи пісні, ви помітите, що в них часто використовуються стандартні ланцюжка акордів. Це допоможе вам надалі.
Корисна порада
Записуйте знайдені вами ланцюжка акордів. Слухайте «незрозуміле» місце у пісні, поки не визначите основний тон.Треніруйтесь! Знайдіть табулатури різних акордів, грайте їх. Пробуйте самі різні їх послідовності.
Інтернет-ресурси рясніють каталогами текстів і акордів до пісень всіляких жанрів, при бажанні можна знайти практично будь-який твір, яке ви плануєте зіграти. Але якщо ви хочете перевірити рівень свого слуху, спробуйте годі й шукати ноти, а підібрати по аудіозаписи твору. Так ви розвинете і мелодійне, і гармонійне мислення.
Інструкція
1
Оберіть твір, який хочете підібрати. Якщо досвіду у вас небагато або взагалі немає, вибирайте прості мелодії з нехитрою ритмом. Прослухайте весь твір від початку до кінця один раз. Проаналізуйте всі дані, які зможете: лад (мажор-мінор), вид (натуральний, гармонічний, мелодичний, метр (три чверті, чотири чверті).
2
Перемотайте на початок і прослухайте перший заспів (першу частину куплета, без приспіву). Проаналізуйте його окремо, постарайтеся приблизно вгадати і тональність.
3
Прослухайте вступ. Зіграйте перший акорд. Не лякайтеся, якщо промажете, зіграєте вище або нижче. Знайдіть перший акорд. Оскільки це, швидше за все, тонічний тризвук, всі інші акорди будуватимуться на щаблях цієї ж тональності.
4
Підберіть інші акорди вступу, прослуховуючи раз за разом уривок пісні. Потім переходьте до наступних частинах.
5
У більшості пісень повторювані мотиви і частини пісні, як правило, пишуться в одній і тій же тональності. Тому в більшості випадків підбирати другий куплет не доведеться.
6
По закінченні підбору зіграйте все твір під включене відтворення, перевіряючи кожен акорд. Не зупиняйтеся, навіть якщо відчуваєте, що помилилися, просто поставте подумки галочку. Після закінчення програвання поверніться і виправте помилку.