Що таке ком у горлі.

Найчастіше до фахівців звертаються пацієнти з одним і тим же симптомом - відчуттям кома в горлі при ковтанні. Здавалося б, проблема давно вивчена, але не тут-то було. Так що ж викликає такий дискомфорт і як його позбутися?
Відчуття клубка в горлі має величезне ставлення до емоційного стану людини. Найбільш поширені причини - тривалі або сильні нервові стреси. Відчуття присутності грудки обумовлюється напругою і спазмом м'язів. Коли людина відчуває депресію або хвилювання, відбувається мимовільне скорочення малих м'язів горла, при цьому мозок отримує сигнал про те, що в горлі знаходиться чужорідне тіло. Дане явище отримало характерне на звання «синдром грудки». По суті ви самі викликаєте це відчуття, адже воно є еквівалентом існуючої психологічної проблеми у вашому житті. Відчуття клубка в горлі може бути пов'язано з наявністю інфекції в слизової оболонки гортані і носоглотки. Так як горло є рефлексогенні зоною, в якій знаходиться кілька великих гілок черепно-мозкових нервів, в слизовому шарі є безліч нервових закінчень. У горлі також присутній скупчення лімфоїдної тканини (язичні, піднебінні, гортанні мигдалини), саме в них і відбувається хронічне запалення. Для піднебінних мигдалин дана патологія має медичну назву - хронічно тонзиліт. Якщо в піднебінних мигдалинах існує джерело інфекції, відбувається мікробне осіменіння задньої стінки носоглотки. В результаті цього хронічний тонзиліт супроводжується фарингітом. У даному випадку крім першіння в горлі присутній скарга на відчуття клубка в горлі. Бактерії і віруси проникають глибше в слизову і подразнюють нервові закінчення, викликають импульсацию, яка і проявляється у вигляді відчуття кома в горле.Следующая причина відчуття грудки в горлі пов'язана з фізіологією. При Кардіоспазм порушується робота стравохідних м'язів, через це може виникнути утруднення при ковтанні їжі. З проблемами даного типу слід негайно звернутися до гастроентеролога, який допоможе усунути неприємні почуття. Варто відзначити, що відчуття клубка в горлі можуть бути викликані і іншими причинами: вегето-судинну дистонію або збільшенням щитовидної залози, яка розростається і здавлює шийні відділи. Також це можуть бути побічні реакції на лікарські препарати, діафрагмальна грижа, простудні захворювання.
консолідації називається форма систематизації та об'єднання до зведеного загальний нормативно-правовий документ кількох актів, що регулюють відносини суспільства в одній загальній області. При консолідціі всі нормативно-правові акти зберігають своє утримання.
По-іншому, консолідацію можна назвати укрупненням нормативно-правового документа. Створений в результаті консолідації укрупнений акт замінює всі складові його нормативні документи. Він має власні реквізити (найменування, номер, дату прийняття і підпис посадової особи) і заново приймається відповідним державним органом. Часто в спеціальній навчальній літературі наводять як приклад Указ Президії Верховної Ради СРСР, який називається «Про святкові і пам'ятні дні» (від 1.10.1980). Він замінив 48 нормативних документів. Кожним з цих документів раніше вводився святковий або пам'ятний день; прийнятий консолідований Указ упорядкував нормативний матеріал, об'єднавши його в один документ, не змінюючи суті нормативного регулірованія.Также прикладом консолідованого документа служить федеральний закон від 12.01.1995 р №5-ФЗ «Про ветеранів». Він об'єднав сотні нормативно-правових актів, які встановлювали соціальні пільги для цієї категорії громадян. Цей документ значно спростив користування нормами права.Ітак, консолідацією називається прийом створення правових документів, що має свої особливості. Так, від кодифікації її відрізняє те, що при консолідації зміст регулювання не змінюється, а суть приписів та нормативів не зачіпається. На відміну від інкорпорації вона застосовується тільки правотворчими органами і у відношенні тільки тих актів, які були ними прийняті. При інкорпорації нормативні акти об'єднуються в збірник і не втрачають своєї дії, а при при консолідації приймається новий створений правовий документ. Таким чином, консолідація є усередненим варіантом прийомів об'єднання документів.У Росії тенденція розвитку консолідації така, що раніцах між нею і кодифікацією стала розмиватися. Легко і просто законодавець може обізвати закон кодексом, хоча це консолідований нормативний акт. Прикладом є Водний кодекс РФ, в цьому документі акти з питань водокористування просто механічно розставлені за певною схемою, і до них написано загальне положеніе.В відміну від вітчизняного правознавства, за кордоном дещо інше розуміння консолідації. Європейський Союз вважає консолідацією включення законів з доробками та змінами в єдиний закон, який не має юридичної цінності, так як він містить перелік всіх нормативно-правових актів з реквізитами (тобто, щось близьке до інкорпорації).