Як зібратися в похід у ліс.

Влітку більшість відпускників прагнуть вирватися із задушливих міст ближче до природи. Деякі віддають перевагу відпочинку за системою «все включено». Їм залишається лише лежати на пляжі і насолоджуватися сонцем. Інші ж знаходять особливу принадність у походах, подоланні труднощів та спілкуванні з дикою природою.
Вам знадобиться
  • - карта;
  • - мобільний телефон;
  • - компас;
  • - GPS-навігатор;
  • - аптечка;
  • - намет;
  • - вогнищеве обладнання;
  • - кухонне обладнання;
  • - особисті речі.
Інструкція
1
Збираючись у похід, першим ділом розробіть маршрут. Одна справа, якщо це буде вилазка в найближчий ліс з ночівлею - в цьому випадку можна обійтися картою або відправитися з людиною, що знає місця. Якщо ж ви йдете досліджувати незнайому місцевість, у вашому рюкзаку повинен бути зазначений готовий маршрут на карті, компас, мобільний телефон і по можливості GPS-навігатор. Також має сенс заручитися підтримкою місцевих жителів і найняти гіда.
2
У похід зазвичай ходять не поодинці, а групами. Підберіть надійних людей, які не викликають у вас негативних емоцій - адже в їхньому товаристві вам належить провести не один день. Призначте лідера - людини, чиї рішення в екстремальних ситуаціях ви будете беззаперечно виконувати. Також вам потрібен «бухгалтер» - той, хто підрахує необхідні витрати на купівлю продуктів, квитки, відсутню спорядження, відповідатиме за групові гроші.
3
Обладнання ділиться на індивідуальне та групове. Зазвичай про те, хто бере намет, кілочки, вогнищеве і кухонне обладнання, домовляються заздалегідь. Ці речі діляться порівну між усіма учасниками походу. Продукти зазвичай також закуповуються на всю групу і розподіляються між її членами.
4
Неодмінно візьміть в похід аптечку. У ній повинні знаходитися: перекис водню, йод і зеленка, вата, бинти і пластир, болезаспокійливі засоби та препарати від кишкових розладів. Якщо хто-небудь з учасників походу страждає алергією або хронічними захворюваннями, він неодмінно повинен взяти з собою особисті ліки.
5
З індивідуальних речей покладіть в рюкзак спальник, змінний одяг, засоби особистої гігієни (косметику варто залишити вдома), репелент, посуд. За бажанням можна взяти грибні ножі, вудки.
6
Оберіть зручний одяг та взуття, в якій ви підете в похід у ліс. Краще всього, якщо речі будуть легкими, але з довгими рукавами. Вибір взуття залежить від місцевості, куди ви маєте намір піти. Для заболочених низин найкраще підійдуть чоботи. Для походу по горах і сухому лісі - непромокальні кросівки. Важливо, щоб взуття не натирала і не жала вам.