Хто займається розробкою програмного забезпечення.

Програмне забезпечення розробляють як ентузіасти-одинаки, так і співробітники комерційних фірм. Вони створюють програми і для персональних комп'ютерів, і для мобільних телефонів, і для інших приладів, що містять мікропроцесори.
Інструкція
1
Класична модель розробки програмного забезпечення виглядає наступним чином. Програма створюється співробітниками однієї компанії, при цьому її вихідні коди не виходять за межі організації. Результат компіляції продається користувачам. Додаток нерідко зберігає файли в форматах, які не підтримуються конкуруючими програмними продуктами. Якщо розробка додатки припиняється, користувачам доводиться дбати про пересохраненіі результатів своєї праці в файли інших форматів.
2
Навіть компанії, що займаються розробкою закритого програмного забезпечення, нерідко роблять деякі зі своїх продуктів безкоштовними. Вони можуть отримувати при цьому прибуток за рахунок показу реклами, реалізації інших, платних програм, а також введення додаткових платних послуг. Наприклад, в додатку для IP-телефонії можуть бути безкоштовними дзвінки з комп'ютера на комп'ютер, а за дзвінок з комп'ютера на телефон доведеться заплатити. Розробники браузерів можуть спонсоруватиметься за рахунок контекстної реклами при користуванні пошуковими системами.
3
Програмістами-одинаками зазвичай створюються невеликі додатки і утиліти. Вони можуть бути як з закритим, так і з відкритим вихідним кодом, як платними, так і безкоштовними (в будь-яких поєднаннях). Маючи невеликі розміри, такі програми і утиліти часом здатні конкурувати з великими пакетами, призначеними для тих же цілей.
4
Написати крупну програму одному ентузіасту не під силу, але він може створити проект на сайті Sourceforge, Google Code, Microsoft CodePlex або аналогічним. Після цього працювати над кодом спільно зможе необмежену кількість програмістів-аматорів. Більшість з них займається програмуванням як хобі у вільний від основної роботи час.
5
Виявивши якісний проект з відкритим вихідним кодом, керівництво комерційної фірми може підтримати його. Після цього програма як і раніше буде залишатися відкритою, але вносити в неї зміни будуть не тільки ентузіасти, а й працюючі в компанії професійні програмісти. Фірма, у свою чергу, може почати продажі апаратних пристроїв, що працює під керуванням цієї програми, або почати навчати користувачів роботі з нею за плату.