Чому вкривають посіви.

Велика частина території Росії розташована в зоні помірного клімату з коротким і не завжди теплим літом і суворою зимою. Ці обставини обмежують можливості вирощування рослин у відкритому грунті. Одним з різновидів захисту ґрунту є його укриття.
Для прискорення відтавання грунту використовується темна мульчуюча плівка. Після того як земля пом'якшиться, темний матеріал укриття замінюють на прозрачний.Покров посівів на грядках або на рівній поверхні нетканим матеріалом, наприклад, лутрасилом або прозорою плівкою відноситься до безкаркасним укриттях. Плівка дозволяє використовувати сонячну енергію більш ефективно («парниковий ефект»). Різниця температур поза плівки і під нею в нічний час залежить від типу плівки і становить від 1,8 до 4,2 градусів. Саме тому додаткове накладення поверх плівки нетканого матеріалу виправдано на випадок сильних заморозків. Укриття нетканим матеріалом, порівняно з накладенням прозорої плівки, має ряд переваг. У холодну погоду він не тільки здатний підвищувати температуру, але може пропускати воду. У спеку він знижує температуру і полегшує вентиляцію. При укоріненні молодих рослин і проростання насіння верхній шар грунту повинен постійно бути вологим. Якщо після посіву настала посуха, що іноді трапляється в другій половині травня в середній смузі Росії, необхідні умови для розвитку сходів і проростків досягаються укриттям їх після поливу лутрасилом. Це також зберігає висіяне насіння від виклевиванія їх птіцамі.Весеннее укриття посівів плівкою або іншими підручними матеріалами також дозволяє отримувати ранню продукцію і попереджає виростання бур'янів. Хороші результати дає укриття посівів плівковими тунелями, які будують зі звичайної або перфорованої плівки. Таке укриття можна залишати на грядках і після виростання насінь, щоб у разі загрози похолодання на каркас знову можна було натягнути плівку для защіти.Для скорочення світлового дня теж використовують укриття. Коренеплоди, активно дають квітконоси, накривають непрозорою плівкою. Її знімають вранці і повертають на місце ввечері, забезпечуючи необхідну тривалість світлового періоду. Це сприяє зростанню підземної частини рослин.
В областях, кліматичні особливості яких не сприяють отриманню високих урожаїв, досить поширене використання укриттів для нейтралізації несприятливих погодних факторів. Як правило, посіви такий спосіб захищають від пониження температури. Укриття з мульчують матеріалу можуть бути використані і для збереження необхідного для рослин рівня вологості.
Використання укриттів для регулювання температури і влажностіДля отримання раннього врожаю зелені або раннього цвітіння декоративних рослин насіння висіваються в підготовлену землю пізньої осені. Щоб уберегти посіви від вимерзання, їх вкривають матеріалом на зразок опалого лістви.Нуждающіеся в стратифікації насіння ряду декоративних рослин висівають взимку. Для укриття таких посівів у зимовий період використовується шар заздалегідь підготовленого розталого грунту і шар снігу. Навесні поверхню грядок з посівами потребує різних типах укриття. Для прискорення відтавання грунту посіви накривають темною мульчирующей плівкою. Після повного відтавання землі і проростання насіння мульчують матеріал, що лежить на поверхні грунту, замінюють прозорим плівковим укриттям на дротяних дугах. Таке укриття необхідно для захисту ранніх сходів від пониження температури весной.Пленочное укриття навесні знадобиться зробленим взимку посівам. Покривний матеріал захистить такі грядки від розмивання дощами і птахів. Плівку з грунту знімають після появи всходов.Укритія на дуговом каркасі використовуються і при весняному посіві. Прозора плівка, яку знімають на кілька годин для провітрювання, захищає грядки від впливу знижених температур. Найчастіше каркас плівкового укриття залишається на грядці і після проростання насіння. При загрозі похолодання, яке може відбутися в середній смузі Росії і в кінці травня, на каркас натягується захисна пленка.Іспользованія укриттів для скорочення світлового дняРедіс, який при довгому світловому дні початку і середини літа активно утворює квітконоси, закривають непрозорим матеріалом. Плівку знімають з посівів вранці і повертають на місце ввечері, забезпечуючи посадкам десятигодинний світловий день. Укриття залишають на грядках і після появи сходів, через що в зростання йде підземна частина рослини, заради якої редис і вирощується.