Як вибрати спальник.

В програму будь-якого туристичного походу входить не тільки пересування по місцевості, а й нічліги. Залежно від того, наскільки добре людина відпочине вночі, настільки активно він буде вести себе на маршруті. Саме тому вибір спального мішка - один з найважливіших етапів підготовки до походу.
Інструкція
1
Зверніть увагу на температурний індекс, вказаний на спальному мішку і позначає температуру повітря, при якій всередині спальника підтримуються комфортні для людини умови. Віддайте перевагу моделі потепліше. Якщо під час сну в теплому мішку вам стане жарко, ви легко зможете розстебнути його. А от якщо ви замерзнете в тонкому - зігрітися буде досить-таки складно.
2
Конструкція спальника може бути двох типів: кокон і ковдра. Якщо ви вирішили відправитися в піший похід, віддайте перевагу кокону, який представляє собою звужується донизу мішок. Він має менший, порівняно з ковдрою, вага і краще зберігає тепло. Спальник-ковдра має прямокутну форму і призначається для нескладних короткострокових походів.
3
Розмір обраного вами спальника обов'язково повинен відповідати вашим параметрам. Довжину мішка підбирайте з розрахунку: ваш зріст плюс 20-25см.
4
Важливим при виборі спальника є і матеріал, з якого він виготовлений. Мішки з полартекса і синтепону займають в рюкзаку багато місця і мають досить-таки велику вагу. Єдиний їхній плюс - це дешевизна, за якої при виборі спальника гнатися не варто.
5
Найтеплішими і легкими є пухові спальники. Такий мішок займе мінімальний простір в рюкзаку і забезпечить вам повноцінний відпочинок протягом всієї ночі. Але якщо пуховий спальник промокне, зігріти він вас уже не зможе. А просушити його в похідних умовах практично неможливо.
6
Спальні мішки із синтетичних матеріалів трохи важче і значно дорожче, ніж моделі з пуху. Зате їм абсолютно не страшна волога. Промоклий спальник легко просушити біля багаття. Теплові характеристики пухових та синтетичних спальних мішків практично однакові.
7
Простежте за тим, щоб наповнювач в спальному мішку був розподілений рівномірно.
8
Зверніть увагу на блискавку спальника. У хорошого мішка вона велика. Відкриватися і закриватися застібка повинна без заїдань, але з деякими труднощами. Упевніться в наявності особливої планки, що закриває блискавку і не дозволяє теплу зі спальника йти через застібку назовні.