Як встановити на дачі плавальний басейн.

У спекотний літній день приємно зануритися в чистий водойму, не покидаючи меж своєї дачної ділянки. Установка справжнього бетонного басейну дозволить вам насолоджуватися плаванням в ньому протягом багатьох років.
Вам знадобиться
  • - бетон
  • - щебінь
  • - арматурна сітка
  • - пісок
  • - системи очищення і зливу води
  • - насос
  • - гідроізоляційні матеріали
  • - облицювальна плитка
Інструкція
1
Виберіть на ділянці місце для установки басейну. Воно повинно бути сонячним, рівним, з глибоким заляганням ґрунтових вод. Визначте, куди ви будете вивозити грунт з дна котловану. Його можна використовувати, наприклад, для вирівнювання схилів або зведення терас.
2
Займіться пристроєм котловану. Якщо на вашій ділянці глинистий грунт, зробіть його глибину на 0,5 м більше, ніж заплановано, та заповніть зайву площу змішаними в рівних кількостях піском і щебенем. Якщо грунт піщаний, щоб уникнути осідання підсильте її додаткової бетонної стяжкою.
3
За допомогою арматурної сітки виконайте армування котловану. Укладайте сітку по периметру басейну, особливо ретельно монтуючи її по кутах. На даному етапі закладіть всі елементи, необхідні для очищення і зливу води (форсунки, скімери, дренажні труби і т.д.).
4
Бетонувати котлован найкраще монолітним способом (без швів між нанесеними шарами бетону), проте якщо відсутня необхідне для цього обладнання, виконуйте роботу в два етапи. Для з'єднання шва між ділянками, покритими бетоном в різний час, використовуйте розширювальний шнур. Товщина бетонного шару повинна бути не менше 10 см.
5
Бетонуючи ділянки стін, виступаючі над поверхнею землі (для запобігання потрапляння в басейн весняних талих вод), зведіть опалубку. Якщо ви плануєте забезпечити підсвічування води в басейні, закладіть в бетонну стяжку кабелі для подальшої припайки до них галогенових ламп. Після застигання бетону, відшліфуйте поверхню каркаса.
6
Сам по собі бетон не здатний забезпечити абсолютну герметичність. Щоб запобігти осушення басейну, його необхідно додатково гідроізолювати. Для цього можна використовувати склопластик, що є сумішшю епоксидної смоли і склотканини, ПВХ-плівку, гідроізоляційні мембрани, що складаються з цементу, піску, латексу та скловолокна, і т.д. Після проведення гідроізоляційних робіт на два тижні залиште водойму заповненим водою. Переконавшись у відсутності витоків, відкачайте воду і виконайте фінішну обробку.
7
Оштукатурьте підлогу і стіни цементним стягуванням товщиною від 2 см. Облицов басейн плиткою. Укладайте її на стіни, починаючи знизу. Для кращої адгезії наносите на поверхню підсохлого розчину ризики.
8
На закінчення робіт встановіть фільтри для очистки води, системи підігріву, озонатори та інші апарати, які збережуть споруду в належному стані.