Як вибрати екіпіровку для підводного плавання.

Занурення на глибину навіть в теплих морях робить гострим питання не тільки спорядження дайвингистов, але і його екіпіровки - одягу для занурення. Вибрати екіпіровку для підводного плавання необхідно, враховуючи ті умови, в яких ви переважно будете занурюватися.
Інструкція
1
Для туристичних занурень на глибини до 5-6 метрів в Туреччині, Еміратах чи Єгипті підійдуть пляжні плавки і купальники. Головна причина, по якій вам потрібно екіпірування - небезпека переохолодження, тому вам слід забути про звичайні спортивних плавках і купальниках, якщо ви - спортсмен-аквалангіст або дайвінгіст.
2
При цьому слід зауважити, що навіть для занурення в південному і мілководній Червоному морі вам обов'язково потрібно буде одягатися тепло. Вже на глибинах 6-10 метрів ви можете відчути дію «термокліна» - коли більш щільні і холодні глибинні не змішуються з теплими поверхневими шарами морської води. Перепад температури в шарі товщиною 20-25 см може скласти 15-20о - ваша голова і тулуб будуть в теплі, а ногам буде дуже холодно.
3
При температурах до 21оС вибирайте «мокрий» гідрокостюм, в який при зануренні потрапляє вода. Ваше тіло не буде мерзнути за рахунок того, що потрапила всередину гідрокостюма вода нагріється, але витікати з нього не буде. Шиють такі костюма з спіненої гуми - неопрена, який не дозволяє воді циркулювати всередині і остигати. Такі костюми можуть бути зі штанами як до колін, так і до щиколоток, що дозволяє використовувати їх зі спеціальними «чобітками», які теж шиють з неопрену.
4
Для глибоководних занурень при температурах 15-20оС і підлідного дайвінгу вам буде потрібно «сухий» гідрокостюм, в якому вода не циркулює по поверхні тіла, і шкіра залишається сухою. Вибирайте його тому крою, який враховуватиме особливості вашої фігури, щоб костюм щільно прилягав до поверхні тіла, але дозволяв одягати під нього кілька шарів нижнього одягу. У продажу є неопренові і тріламінатние моделі з мембранами, що оберігають від затікання. Вартість такого костюма, звичайно, буде в кілька разів вище, ніж «мокрого».
5
В якості нижнього одягу при зануреннях в «сухому» гідрокостюмі використовуйте спеціальна, щільно облягає тіло термобілизна. Воно виготовляється з сумішевих ниток з додаванням натуральних вовняних волокон. Регулюючи кількість шарів, ви зможете з комфортом користуватися «сухим» гідрокостюмів на різних глибинах і при різних температурах.