Як святкують китайський Новий рік.

У Росії китайський гороскоп і китайська філософія фен-шуй набуває все велике поширення, не кажучи вже про китайські товари. Навіть Новий рік все більше росіян справляють згідно правилам східного гороскопа, вбираються в сукні «правильного» кольору і ставлять на стіл певні страви. Але от про те, як же святкують Новий рік в самому Китаї відомо мало.
Інструкція
1
Визначтеся з датою свята. На відміну від європейського Нового року, китайський свято відзначається щороку в різні дати. Зазвичай китайський Новий рік наступає в кінці зими, в січні або лютого, залежно від місячного календаря. Китайці не вважають Новий рік зимовим святом. Навіть сама назва його перекладається як «Свято весни». Новий рік символізує закінчення холодів і початок нового циклу в природі.
2
Зберіться разом всією родиною. В Китаї Новий рік - свято сімейне, коли всі родичі приїжджають з найдальших куточків країни і збираються в одному будинку.
3
Приберіть в будинку дуже ретельно. Прибирання перед Новим роком - це своєрідний ритуал. Позбувшись від сміття, ви звільните дорогу щастя і багатства, які поспішають у ваш будинок. На двері повісьте зображення червоної риби - це символ достатку. Прикрасьте вікна та двері червоними ліхтариками з шовку або паперу. За китайським повір'ям червоний колір відлякує злих духів.
4
Приготуйте китайські пельмені «Дзяодзи». Обов'язкове поїдання на Новий рік власноруч зліплених пельменів є традицією в Китаї, особливо на півночі країни. Пельменями пригощають гостей, які приходять на наступний день і бажають їм тим самим здорового потомства і сімейного благополуччя.
5
Шуміть якомога голосніше в новорічну ніч. Раніше в Китаї вважалося, що шум хлопавок і гуркіт феєрверків захищає від злих духів. Зараз в духів мало хто вірить, але традиція голосно кричати, шуміти і веселитися всю ніч залишилася.
6
Вирушайте в гості на наступний день після китайського Нового року. Приготуйте в подарунок кошик фруктів і солодощів. Можна подарувати які-небудь парні речі, наприклад, дві кружки або дві пляшки вина. Це символізує гармонію і єдність в родині. Якщо гості прийшли до вас, розкрийте подарунки відразу, подякуйте гостей і піднесіть відповідь подарунок.