Як побудувати дерев'яний зруб. фарбування віконних рам своїми руками.

Зведення будівельних конструкцій з деревини, як правило, обходиться істотно дешевше, ніж будівництво цегляного будинку. Основу такої споруди становить дерев'яний зруб, складений з окоренних колод. Незважаючи на простоту конструкції, спорудження зрубу вимагає певної вправності і навичок роботи з плотницким інструментом.
Вам знадобиться
  • - колоди;
  • - бензопила;
  • - сокира;
  • - стамеска;
  • - молоток;
  • - будівельний рівень;
  • - металеві скоби;
  • - пакля;
  • - захисні рукавиці;
  • - напарник.
Інструкція
1
Підготуйте матеріал для споруди зрубу. Колоди повинні бути якісними і без дефектів. Найбільшою мірою підходять для зрубу сосна і ялина, котрі не розсихаються від часу і менше бояться води. Зовсім не підходить для зрубу береза, схильна до швидкого гниття. Заготівлю колод найкраще проводити в осінній час.
2
Усвідомте для себе, як виглядатиме готовий зруб. Він складається з ряду вінців (рівнів), кількість яких залежить від висоти будинку або іншої споруди, для якої призначений зруб. Вінець включає в себе чотири колоди, укладені горизонтально у вигляді прямокутника. Нижній вінець називають окладним, він підсилює нижню обв'язку і оберігає її від загнивання. Другий за рахунком вінець зрубу називається нижньою обв'язкою і служить для врізання лежаків, які будуть нести підлогу.
3
Приступайте до складання зрубу. Покладіть два колоди на горизонтальній поверхні паралельно один одному. Поперек них під прямим кутом розташуйте два інших колоди. Будь-яке колода має нерівномірну товщину по довжині, коренева частина (комель) дещо товщі вершинної. При укладанні чергуйте між собою Комлєв і вершини колод.
4
Укладені в один ряд колоди (вінець) послідовно з'єднайте по кутах за допомогою замкових з'єднань. Для цього в торцевій частині кожної колоди зробіть виїмки на половину глибини, щоб кінці колод входили один в одного. Виїмку деревини традиційно виробляють плотницький сокирою. Після спорудження першого вінця скріпіть його зсередини металевими скобами і переходите до зведення чергового вінця.
5
Використовуйте для зведення верхніх частин конструкції зрубу метод рубки з подальшою перекладанням. Окремі частини зрубу після виготовлення на землі розберіть і перекладіть на основну конструкцію. Така перекладка дозволить вам уникнути небезпечної і незручною роботи сокирою на значній висоті. Додатковий час, необхідний при такому методі, з лишком окупається безпекою роботи.
6
Якщо ви робите зруб з оциліндрованих колод, то проміжки між окремими вінцями після побудови всієї конструкції обробіть рулонної клоччям. Над місцями, де надалі будуть розташовуватися дверні та віконні прорізи, залиште зазори не менше 100 мм з розрахунком на те, що через деякий час зруб дасть усадку. Прорізи в готовому зрубі роблять за допомогою бензопили.
7
Зібравши зруб воєдино, залиште його приблизно на рік. За цей час колоди повністю висохнуть і дадуть усадку. Тепер зруб можна більш ретельно проконопатити, відшліфувати колоди, змонтувати покрівлю, вікна та двері. Якщо ви хочете перевезти зруб в інше місце, кожну колоду пронумеруйте на торці, вказавши номер вінця. Після цього розберіть зруб і перемістить на готовий фундамент.