Як поводитися на глибині.

Навіть якщо ви природжений плавець і відчуваєте себе в воді людиною-амфібією, завжди необхідно пам'ятати, що вода і, тим більше, великі глибини, середа - чужа людині. Сучасні технології та системи життєзабезпечення дозволили сьогодні здійснювати глибоководні занурення навіть новачкам. Удавана легкість цього процесу може зіграти з вами злий жарт, якщо ви втратите пильність і будете безтурботно поводитися на глибині.
Інструкція
1
Якщо ви збираєтеся серйозно зайнятися дайвінгом і підкорювати великі глибини - до 30-40 метрів, ви повинні виховати в собі відповідальність і почуття ліктя. Оскільки елементарні правила безпеки вимагають, щоб спуски під воду не здійснювалися поодинці. Ваш партнер несе відповідальність за вас, а ви - за нього. І майте на увазі, що на такі глибини ви зможете занурюватися тільки при наявності сертифіката Deep Diver.
2
Багато з професійних спортсменів-аквалангістів на суші займаються спеціальними йога-практиками, спрямованими на розвиток дихальних навичок. Освойте хоча б найелементарніші дихальні вправи або отримаєте необхідні знання про це у професійного інструктора. Це дозволить вам правильно планувати режим свого занурення і вести себе на глибині без паніки, розпізнаючи позаштатні ситуації і завбачливо уникаючи їх.
3
Особливу увагу перед зануренням приділіть своєму фізичному стану, перед цим строго протипоказано вживання деяких ліків, алкоголю, куріння. І вам нема чого робити на глибині, якщо ви застуджені і у вас закладений ніс. У вас має бути оформлено медичне свідоцтво, що підтверджує вашу хорошу фізичну форму.
4
Під час глибоководного занурення контролюйте всі його параметри: час, глибину, що залишився запас повітря. Ваше спорядження повинне бути перевіреним перед зануренням і повністю справним. Свого партнера завжди тримайте в полі зору. Вивчіть систему обміну знаками при зануренні, заменяющую звичайну мову. Використовуйте спорядження і гідрокостюми яскравих забарвлень, добре видних в товщі води. Здалеку помітний у воді жовтий колір, а червоний на глибині стає майже чорним і втрачається.
5
Щоб уникнути кесонної хвороби спливання з глибини повинно бути повільним - не швидше повітряних бульбашок. Правильно плануйте глибину занурення і час знаходження на ній, використовуйте для цього спеціальні таблиці - додатки до підручників з дайвінгу або підводний комп'ютер. Обов'язково робіть зупинки безпеки - по 3 хвилини на 5-ти метровій глибині після кожного зануренні, запас повітря при цьому у вас повинен бути не менше 50 бар, а при закінченні занурення і виході на поверхню - не менше 30-40 бар.