Як зайнятися спортивним туризмом.

Спортивний туризм включає в себе підготовку та участь в заздалегідь спланованих подорожах, в ході яких спортсменам доводиться долати природне простір природи одним з декількох способів: на лижах, по воді або пішки. Як правило, в подорожі бере участь автономна група з кількох людей. Спортивний туризм пред'являє високі вимоги до учасників, до їх фізичної та спеціальної підготовки.
Вам знадобиться
  • - спортивний інвентар, що відповідає виду туризму;
  • - індивідуальне спортивне спорядження;
  • - інструктор (тренер);
  • - вільний час.
Інструкція
1
Читайте Правилами організації та проведення спортивних подорожей, затверджених Туристсько-спортивним союзом Росії. Виконання їх гарантує досягнутий в спорті рівень безпеки. Система спортивного туризму, яка створювалася десятиліттями, враховує досвід попередників, мінімально обмежуючи ініціативу спортсменів при проходженні маршруту.
2
Виберіть конкретний вид спортивного туризму, якому ви хочете приділити час. Орієнтуйтеся при цьому на свої природні схильності, спортивні навички, а також на доступність інвентарю. Найпоширенішими видами спортивного туризму є піші і гірські походи, сплав по воді, пересування на лижах або на велосипеді.
3
Визначте, як ви маєте намір готуватися до спортивних змагань. Це може бути комплекс тренувальних занять під керівництвом досвідченого інструктора в спортивно-туристичному клубі або самостійна підготовка. Переваги клубній підготовки в тому, що там ви зможете отримати кваліфіковану допомогу і ознайомитися зі способами використання інвентарю і спеціального спорядження.
4
Включіть в програму підготовки вдосконалення фізичної форми. Щоб подолати маршрут, потрібно бути сильним, спритним, володіти неабиякою витривалістю. Це потрібно для здійснень багатоденних походів, в ході яких спортсмени нерідко стикаються з екстремальними умовами.
5
Приділіть час спеціальної підготовки. Вона включає в себе теоретичну частину (вивчення інвентарю і технології проходження маршрутів) та практичні заняття, в ході яких ви зможете оволодіти навичками поводження з екіпіровкою і спорядженням, а також відробите способи поведінки в штатних і екстремальних ситуаціях.
6
Відпрацьовуючи окремі прийоми і тактику проходження маршруту, будьте уважні до рекомендацій наставника-інструктора. Ніколи не нехтуйте заходами безпеки, особливо в тих ситуаціях, де потрібне використання технічних засобів і спеціальної екіпіровки. Після напрацювання досвіду візьміть участь в місцевих або регіональних змаганнях, що дозволить вам збагатити і закріпити навички.