Як працює Mozilla Firefox. Як працювати в mozilla.

Браузер Mozilla Firefox по праву вважається однією з кращих програм для перегляду веб-сторінок. В основі «вогненної лисиці» лежить Gecko - багатофункціональний «движок», поширюваний на умовах вільних ліцензій.
Інструкція
1
Браузер Firefox складається з компонентів, написаних на мовах C і C ++. Головний же компонент програмного пакета - «движок» Gecko - складається цілком з коду, написаного на другому з цих мов. Велика частина вихідних текстів як «движка», так і браузера в цілому, підлягає так званому потрійного ліцензуванню. Це означає, що особа, яка бажає використовувати напрацювання програмістів, має право самостійно вибрати найбільш зручну для нього ліцензію: MPL, GPL або LGPL. Але одна справа - програмний код, а інше - товарні знаки. Умови їх використання влаштовують не всіх розробників, тому деяким з них доводиться перейменовувати браузер. Наприклад, в Debian він носить назву IceWeasel - «крижаний тхір».
2
Компонент Gecko підтримує не тільки класичний мова розмітки HTML4, а й безліч нових відкритих веб-стандартів. Серед них - XHTML, HTML5 (частково), CSS, JavaScript, XML. Завдяки цьому браузер Firefox третім після Opera і Chrome пройшов тест Acid3 з оцінкою 100. Щоправда, сталося це після скасування перевірки правильності отрисовки шрифтів в SVG-файлах.
3
Але «движок» займається лише розшифровкою коду сторінки і перетворенням його в зображення, яке бачить на екрані користувач. Програма, будь то браузер або вузькоспеціалізоване додаток, взаємодіє, з одного боку, з користувачем, забезпечуючи діалог з ним через систему меню, а з іншого - з «движком», передаючи йому команди через інтерфейс, званий API (application programming interface), і через нього ж отримуючи у відповідь інформацію, яку потрібно відобразити. Завдяки цьому, на основі Gecko виконано не тільки кілька інших браузерів, а й, наприклад, додаток для обробки фотографій Picasa.
4
Firefox не був би самим собою, якби не підтримував плагіни. Це стосується не тільки Java і Flash, але й невеликих доповнень, розроблених спеціально для цього браузера і призначених для здійснення найрізноманітніших дій - від показу прогнозу погоди до синтезу мови. Взаємодія з ними здійснюється також на рівні API. Програмісти пишуть плагіни на різних мовах, включаючи JavaScript і XUL (різновид XML). Вбудований в браузер менеджер доповнень дозволяє швидко додавати і видаляти плагіни.
5
Завдяки тому що Firefox повністю написаний на мовах C і C ++, він є кросплатформним. Це означає, що він може бути скомпільований для роботи на різних операційних системах. Серед них - не лише Linux, BSD, Mac OS X і Windows, але і такі екзотичні програмні платформи, як RISC OS або HP-UX.