Як виписати рахунок.

Виставлений рахунок служить для бухгалтерії вашого партнера головною підставою для оплати наданих вами послуг, вироблених робіт або поставленого товару. В свою чергу, замовник зможе при потребі використовувати цей документ для підтвердження правомірності свого платежу на вашу користь.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - спеціальна програма, Exel або Word;
  • - реквізити замовника (або покупця товару);
  • - власні реквізити;
  • - принтер;
  • - авторучка;
  • - друк;
  • - вихід в інтернет.
Інструкція
1
Зазвичай в число закриває документації по кожному платежу входить також акт надання послуг (прийом робіт, прийому-передачі товару). Але без акта деколи виходить і обійтися. А ось без рахунок а - нікак.Теоретіческі сторони спочатку повинні підписати акт, а вже на його підставі виставляється рахунок . На практиці той, кому покладається платіж, формує відразу обидва документа.В будь-якому випадку, перш ніж роздруковувати та підписувати акт і рахунок , краще узгодити з замовником в листуванні або усно обсяг прийнятих робіт і суму до оплате.Прі відсутність розбіжностей можна приступати до підготовки документів.
2
У заголовній рядку рахунок а пишемо його назву ( рахунок ), номер, дату виставлення: «РАХУНОК № ... від ...». Якнайнижче додати з маленької літери «за договором № .... від ....». Далі зліва вказуємо місто, де виставляється рахунок (той же, де ми знаходимося) .З нового рядка пишеться слово «Одержувач» (варіанти: виконавець, постачальник), далі після двокрапки пишемо своє найменування, адресу, повні банківські реквізити. Потім з нового рядка - «Платник» (або «Замовник», якщо себе охрестили виконавцем, це актуально в разі договору надання послуг) і після двокрапки аналогічну інформацію про нього: адреса і реквізити.
3
Змістовна частина рахунок а зазвичай має вигляд таблиці з шістьма стовпцями: номер по порядку, найменування послуги (товару), одиниця виміру, кількість, ціна, сумма.Колічество рядків у таблиці, не рахуючи верхньої, відповідає числу наданих послуг. Найменування послуг, одиниці їх виміру та ціни прописуємо, як в договорі та додаткових угодах, додатках до нього при наявності такових.Сумму вираховуємо за допомогою калькулятора, множачи кількість одиниць виміру по кожній позиції на ціну однієї одиниці.
4
Залежно від ситуації одиницями вимірювання можуть служити жарти, кілограми, літри, тонни, ящики, відсотки виконаної роботи, тисячі знаків і проч. Дивлячись, що продаємо. Тут коло фантазії не огранічен.В нижньому рядку таблиці вказується повна сума до оплати - «Разом» .Якщо ми платимо ПДВ, під крайнім правим стовпцем таблиці вказуємо суму з додаванням цього податку із застереженням «включаючи ПДВ». Вказується також ставка податку на додану стоімость.Прі застосуванні спрощеної системи оподаткування ПДВ платити не треба. В цьому випадку пишемо: «ПДВ не обкладається, оскільки Одержувач (Виконавець) застосовує спрощену систему оподаткування». Далі вказуємо номер повідомлення про можливість застосування ССО з зазначенням номера, дати видачі, що видав органу.
5
Під цим текстом після слова «всього:» вказуємо загальну суму платежу в рублях і копійках ціфрамі.Строкой нижче йде текст «Всього до оплати ... найменувань на загальну суму ...». Кількість найменувань відповідає числу позицій в таблиці, сума - тому, що ми в підсумку насчіталі.С нового рядка ця ж сума в рублях і копійках пишеться словамі.Ніже - місце для підписів керівника установи та головного бухгалтера. Підприємці, у яких бухгалтера немає, ставлять в обидві графи свій підпис. Те ж саме стосується компаній, де функції директора та бухгалтера поєднує одна человек.Ставім друк. Рахунок готовий до відправки.
Зверніть увагу
Помилки та виправлення в рахунку неприпустимі. При їх наявності доведеться переробляти документ заново.Особое увагу приділіть власним реквізитами. Найкраще скопіювати номер рахунку з Банк-клієнта, а реквізити банку - з його сайту.
Корисна порада
Формувати рахунок краще в Exel або бухгалтерської програмі, де підрахунок в таблиці проводиться автоматично. Можна безкоштовно сформувати рахунок також за допомогою онлайн сервісу для малого бізнесу «Електронний бухгалтер« Ельба ».