Як спроектувати будинок. Як проектувати розмір вікон.

Проектування і будівництво власного будинку дозволяє повною мірою втілити всі свої творчі ідеї, адже ви самі вирішуєте, як виглядатиме ваше нове житло. І жити в самостійно спроектованому будинку значно приємніше, ніж в типовому будинку, не завжди відповідає деяким повсякденних потреб сім'ї.
Інструкція
1
Складіть план земельної ділянки, на якій будете споруджувати будинок. На цьому плані потрібно схематично позначити різні важливі особливості і параметри ділянки, наприклад, джерела і водойми, вивищення і поглиблення землі. Важливо дотримуватися масштаб об'єктів на плані, щоб простіше було згодом вписувати будівлю в доступне для будівництва простір.
2
Продумайте розташування кімнат і їх кількість. Останнє залежить не тільки від розмірів сім'ї, а й від необхідності в деяких спеціальних приміщеннях. Наприклад, якщо ви багато працюєте на дому, можна внести в проект будинку робочий кабінет, який краще розмістити на першому поверсі. Спальні же традиційно розташовуються на другому поверсі, а вікна в них бажано робити на західну сторону, особливо в жаркому кліматі, щоб уникнути зайвого полуденної спеки влітку. З тієї ж причини слід планувати кухню з вікнами на північну сторону, щоб процес приготування обіду у розпеченій плити не перетворювався на справжнє випробування.
3
Зробіть декілька начерків фасаду будинку, кожну його сторону окремо. На цьому етапі слід пропрацювати всі елементи зовнішнього декору будівлі, а також визначитися з оздоблювальними матеріалами. Розмір вікон не тільки впливає на обсяг природного освітлення, але і може візуально зробити будинок просторіше зсередини, якщо віконні прорізи виявляться досить широкі. Виберіть зовнішній вигляд даху будинку, вона може бути прямою або похилим, а може зовсім мати якусь химерну форму.
4
Складіть схему розташування кімнат. Щоб спроектувати будинок, потрібно не тільки визначити місця дверних прорізів і вписати кімнати в доступну площу, але і приблизно розставити на такій схемі меблі, габаритну техніку та сантехнічне обладнання. На кухні буде зручно розташувати по сусідству стіл для готування, раковину і плиту. Після складання остаточного варіанта схеми планування, зробіть об'ємні ескізи для кожної кімнати, які дадуть уявлення про те, як будинок буде виглядати в підсумку.
В даний час дуже популярним є проектування та будівництво власних будинків, магазинів, спортивних комплексів. Проектування будівель здійснюється за допомогою проектних організацій на основі планового завдання, яке встановлює технічну можливість та доцільність будівництва.
Інструкція
1
Проектування будівлі почніть з вивчення місця будівництва. Зверніться до відповідних організацій для вивчення геологічних властивостей ґрунту, сейсмічності району та визначення кліматичного району. Необхідно передбачити єдину систему транспорту і дорожню мережу місця будівництва, технічні можливості на інженерне забезпечення території, максимальне збереження навколишнього середовища, пам'ятників історії і культури.
2
Приступайте до складання проектно-кошторисної документації, яка повинна відповідати ГОСТ 21.1101-2009 і Єдиній системі конструкторської документації (ЕСКД). Комплект робочих креслень повинен містити плани поверхів, розрізи, фасади, плани підлог, план покрівлі, вузли, фрагменти, специфікації до схем.
3
При складанні планів поверхів нанесіть координаційні осі, визначитеся з найменуванням приміщень та їх площею, виберіть товщину стін, перегородок, розміри вікон і дверних прорізів. Плани підлог повинні містити позначення уклонів та експлікацію. На плані покрівлі вкажіть деформаційні шви, пожежні сходи, вентиляційні шахти.
4
Виберіть конструкцію і тип фундаменту. Він буває пальовим на природному або штучному підставі у вигляді листів, стрічок, полів. Все залежить від розрахункових навантажень, що діють на фундамент, і конкретних умов будівельних майданчиків. Розрахунки паль, фундаментів і їх основ виконуються з використанням характеристик матеріалів і ґрунтів.
5
Не забудьте про розташування елементів конструкцій, про відповідні до них специфікації. Вкажіть відомості про навантаження і впливи, про розташуваннях фундаментних балок, блоків стін підвалу, колон, зв'язків між колонами, підкранових балок.
6
проектована будівля має відповідати протипожежним вимогам. Від ступеня вогнестійкості (тобто використання горючих і негорючих матеріалів) залежить висота будівлі та поверху, ширина коридорів і прорізів. Будівля має бути запроектовано так, щоб не допустити ризик отримання травм людей при експлуатації.